açık hava reklam işaretleri nasıl yapılır

Açık hava reklamcılığı, işinizi geçenlere tanıtmak için önemli bir yoldur. Bir billboardda yer kiralamanın kısa olması, markanızı caddeye çıkarmamanın en kolay yolu, geleneksel bir sandviç tahtası levhası yapmaktır. Kereste bahçesindeki bazı temel malzemeler ve birazcık sanatsal beceriyle, dikkat çekici ve hareketli bir dış mekan ekranı yaratabilirsiniz.

Her biri 60 inç olan iki ahşap direk ve her biri 56 inç olan iki direk kesin. İlk kontrplak parçanızı 60 inçlik direklerin üzerine yatırın, böylece yanlar floş olur ve direkler sayfanın üstünden tam 4 inç olur. Dört adet marş deliğini ve ardından dört vidayla, katların her bir direk için en az iki, direklere katlayın.

56 inçlik direklerin üzerine ikinci kontrplak levhayı yatırın, böylece kenarlar boşaltılır ve direkler levhanın tepesinden tam olarak 8 inç olacak şekilde yerleştirilir. Delikler üzerinde dört delik açın, ardından dört vidayla, katların her bir direkte en az iki vidayla direklere geçirin. Her iki küme seti de her kontrplak levhanın altından 16 inç uzatılmalıdır.

Her iki kontrplak levhanın üstü aşağı bakacak şekilde yerleştirin; böylece üst kenarları dokunur ve kenarları hizalanır. Her sayfanın üst kısmında, dış kenardan 3 inç ölçün ve işaretleyin. Sayfaları biraz boşaltın ve menteşeleri 3 inçlik işarete takın. Menteşeleri doğru yönde taktığınızdan emin olun.

Kayıt işlemini düzgün bir şekilde açıp kapatabildiğinden emin olun. Kontrplağın dış yüzeylerini pürüzsüzleştirmek için zımpara kağıdını kullanın. İş tasarımınıza göre işareti boyayın. Marangoz kaleminizi ve şablon setini, boyamadan önce logoları veya harfleri izlemek için kullanabilirsiniz veya poster gibi önceden hazırlanmış, değiştirilebilir grafikler için arka plan olarak tamamen beyaza boyayabilirsiniz.

Hava koşullarına dayanıklı boyalar ve grafikler kullanın. Rüzgarlı bir bölgede yaşıyorsanız, göz kanca cıvatalarını direklerin yanlarına vidalayın ve işaretin her iki yüzünü zincirle tutturun. Bu yalnızca ağırlık katmakla kalmaz, işaretin bölmeleri tutmasını da sağlar.