alkol mürekkepleri ile nasıl parıltı yaparsınız?

Kendi kartlarını hazırlama, ister bir kartoteks sayfasında bir fotoğraf düzenini geliştirme veya bir projeye kağıt motifleri ekleme, ister dünya çapında kağıt üreticileri ve scrapbookers, yaratıcılıklarını geliştirme yollarını sürekli ararlar. Kendi inci sislerinizi veya parıltı dumanlarınızı yapmak, tasarımlarınıza sınırsız renk kombinasyonları katacak, iç kimyacınızı ortaya çıkartacak ve işçilik bütçenizi korumaya devam edecektir.

Malzemelerin tümünü bir araya getirin ve ürünlerin yüzey lekelenmesini önlemek için kağıt kaplı bir yüzey üzerinde çalışın.

Püskürtme tablasının vidalarını sökün ve püskürtücüyü bir kenara bırakın.

Bir zanaat çubuğu kullanarak, püskürtme şişesine yaklaşık 1/4 inç toz halinde pigment koyun. İsterseniz iki kürek de kullanabilirsiniz. Tozun, çalışma yüzeyindeki şişenin altına yavaşça dokunarak şişenin altına yerleştiğinden emin olun.

Sprey şişesine 1/4 ila 1/2 çay kaşığı alkol mürekkebi veya su bazlı boya mürekkebi koymak için damlalık kullanın. Arzu edilen rengin miktarına göre mürekkep miktarını değiştirin. Su bazlı boya mürekkepleri, karışıma daha fazla miktarda mürekkep eklenmesini gerektirebilir.

Şişeyi biraz fazla 3/4 su ile doldurun, ancak malzemelerin yeterince karışması için yer bırakın.

Pigment tozu bir bağlayıcı içermiyorsa, parıltı aşındırmayacak şekilde bir sızdırmazlık macunu kullanmanız gerekir (tarif için Kaynaklar bölümüne bakın).

Şişeyi sarstıkça karışım dışarı sızmayacak şekilde püskürtücüyü minyatür sprey şişesine sıkıca vidalayın.

Tüm maddeleri emülsiyon haline getirmek için şişeyi sallayın. Karışımı saklıyorsanız, pigment pudrası altına yerleştiği için şişeyi tekrar sallamanız gerekir.

En iyi sonucu elde etmek için, alkollü mürekkeplerden ziyade su bazlı boya yeniden inkuberler veya ev yapımı alkol mürekkepleri kullanın (bkz. Kaynaklar).

Pigment tozları ve mürekkep seviyelerinin ayarlanması, ürünün çok yönlülüğüne katkıda bulunur.

Bir sürü renk kombinasyonu ile deneme yapın.