altın diş kapakları nasıl yapılır

Diş başlıklar veya ızgaralar yükselişte. Bazen mücevherlerle kaplı olan bu altın, beyaz altın veya platin kapaklar, 1980’lerin başlarında hiphop yıldızı tarafından giyilirdi. Ancak, son beş yılda, Kirli Güney rap’ün yükselişi ile popüler ana akım mücevher haline geldi. Genellikle 18 ila 35 yaşlarındaki kentsel erkekler tarafından hiphop dinleyen kişilerdir. Kapaklar genellikle çıkarılabilir, ancak kalıcı kapaklar takılabilir. Bankayı bozmadan bir ızgaraya yatırım yapmak isterseniz kendi dişinizi kendiniz yapmak mümkündür, ancak bir dişhekimine gitmeniz daha iyi sonuçlar alabilir.

Jöle veya kil kalıplama tepsisine yerleştirin, tepsiyi ağzınıza koyun ve 2-3 dakika sıkıştırın. Burnundan nefes al.

Kalıbı ağzınızdan çıkarın ve tamamen kurumasını bekleyin; en az 15 dakika sürecektir.

Kalıbın kuyumcu balmumu ile örtün. Bu, altının kalıba yapışmasını önleyecektir.

Izgaranızın ne kadar büyük olacağına karar verin ve kabaca doğru boyutta olan bir altın parçasını kesin. Bir kapak veya ızgara sadece bir dişi veya altı dişi kapsayabilir.

Altını el torcu ile ısıtın; ön, üst ve arkayı yavaşça kalıplara bastırın. Altınları erime noktasına ısıtmayın, ancak onu yumuşak ve esnek yapacak kadar yeter.

Kapak yüzeyini şekillendirme aletleri ile yenileyiniz. Altın altın ile çalışmak için çok sertse, fenerle yeniden ısıtabilirsiniz. Şekle mutluluk duyduktan sonra kapağı serin bir yere götürün ve bir saat boyunca kurumasını bekleyin.

Kapaktaki sert kenarları veya keskin köşeleri çıkarın.

Izgaranızın veya kapağınızın parlak ve göz alıcı olmasını isterseniz, bir bez ve altın cila kullanarak parlatın.