ananas sakinleri nasıl hazırlanır

Hýzlý bir þekilde deðiþiklik için ananas muhafazasý toplu yapmayý deneyin. Ananas, C vitamini ile doldurulur ve tost, krakerler veya kekler üzerine yayılabilecek kadar keskin bir koruma sağlar. Ekipmanınızın kirden arındırılmasını sağlamak için takip etmeniz gereken bazı hazırlık adımları vardır, böylece koruyucularınızın tüketilmesi güvenlidir. Bozulmalarını önlemek için ananas koruyanlarınızı birkaç hafta buzdolabınızda saklayın. Kalan korurları iki hafta sonra atın.

Konserve ekipmanınızı önce hazırlayın. Cam kavanozları ılık sabunlu su ile yıkayın ve sıcak suyla iyice yıkayın. Cam kavanozları sterilize edin. Kavanozları sterilize etmek veya bir kutu içinde 15 dakika kaynatmak için ev tepsisindeki talimatları izleyin. Daha sonra kullanmak için kavanozları sıcak tutun.

Ananasın keskin bıçağı veya ananas derisi ile soyulup çekirdeğini çekin. Ananas ı keskin bir bıçakla halka dilimleyin ve kaba doğru kesin.

Şekeri ve suyu bir tencerede birleştirin. Karışımı orta-yüksek ısıda kaynatın, sürekli karıştırın. Doğru oranlar, kullandığınız her 4 kilo ananas için 2 bardak şeker ve 1 su bardağı sudur.

Biraz daha ekstra lezzet için, onları pişirirken koruyanlara bir tutam zencefiye veya taze limon suyu sıçraması ekleyin.

Şeker ve suyu kaynamaya ve şeker termometrenizde 220 Fahire sıcaklığına ulaşıncaya kadar kaynatın.

Kaba doğranmış ananasu tencereye ekleyin. Karışımı açılıp kapatıp kavurmaktan kaçınmak için 45 dakika ila 1 saat karıştırın. Hazneyi kapatın ve haznenin sıcaklığı tekrar 220 Fahrenheit’e ulaştığında tencereyi ısıdan çıkarın.

Koruyucuları, bir pota veya uzun kollu kaşıkla ısıtmalı cam kavanozlara kaşıklayın. Küpleri üstten 1/4-inç’e kadar dikkatli bir şekilde doldurun. Kavanoz kenarından gelen dökülmeleri temiz, nemli bir bezle silin.

Kavanozları kapakları ile kapatın. Konserve kavanozu bulunan derin bir kutudaki kavanozları ticari bir konserve ünitesine veya sıcak su banyosuna yerleştirin ve sıcak su ile doldurun. Ticari konserve üniteniz için üreticinin talimatlarını izleyin; Stok yeri yöntemi için, Evde Yiyecek Hazırlama Ulusal Merkezi’nden Elizabeth L. Andress, su seviyesinin kavanozların üstünden 1 inç ila 2 inç yukarıda olmasını önerir.

Suyu kaynamaya getirin. Koruyucuların suda en az 10 dakika kaynatın. Sıcağı kapatın ve konserve kavanozlarını son derece sıcak suyla sıkıştırın.

Bir rafta muhafaza kavanozlarını tamamen soğumaya ayarlayın ve daha sonra 2 haftalık depolama için buzdolabına koyun.