aslan kral kostümleri nasıl hazırlanır

Bir kostüm satın alma daha kolay bir süreç gibi gözükse de, kendi kostümünüzü yapmak size çok para kazandırabilir. Çoğu kostümün, çocukluk kıyafetli kostümler için bile 50 dolarlık bir bedele sahip olduğunu düşünün. Kostümler, Cadılar Bayramı sezonu boyunca yaklaşık 20 $ perakende olabilir, ancak Lion King, film ilk geldiğinde popüler bir Cadılar Bayramı kostümüydü, o zamandan bu yana bir Aslan Kral kostümünün fiyatı olağanüstü artması nedeniyle artacaktır. Kendi materyalinizi satın alarak ve kendi meclisini yapmakla, kostümün yarı fiyatını potansiyel olarak koruyabilirsiniz.

Bitmiş Aslan Kralı kostüm giyen kişinin veya çocuğun ölçümlerini yapın. Bacakların uzunluğunu ölçün, ayrıca mide, kalçalar ve göğüs çevresini çevreleyin; bunu band ölçüsü ile yapın.

Uygun boyutta aslan kılık desenini satın alın. Desen için herhangi bir aslan çalışacaktır; kostümünüzü benzetmeye çalıştığınız Lion King karakterinin renklerini taklit etmek isteyeceksiniz. Şu anda kumaşı satın alın. Simba için, renklerine uyması için hem açık renkli bir bronz kumaş hem de turuncu-altın bir kumaşa ihtiyacınız olacaktır. Her kumaştan iki veya üç metre satın alın; kalan parçalar yorgan veya yastıklar için kullanılabilir.

Deseni kullanın ve buna göre kumaş parçalarını kesin. Kesim yaparken deseni kumaşın üzerinde tutmak için emniyet pimlerini kullanmak isteyebilirsiniz; desene zarar vermemek için yavaş ve dikkatli bir şekilde çalışın.

Emniyet iğnelerini çıkarın ve ardından kumaş parçalarını dikişlerin nereye gitmesi gerektiğini birlikte tutmak için kullanın. Kürklü yüzleri birbirine yasladığınızdan emin olun; böylece kostüm dışarıya döndüğünde dikişler içeride, tüylü kenarlar dışarıda olacaktı.

Dikiş makaraları kırılmasını önlemek için dikiş makaralarını dikiş makinesinde dikiş yapmak için emniyet pimini çıkarırken kullanın. El dikişi yapıyorsanız, emniyet pimlerini de dışarıya çekmeniz gerekecektir.

Dikişleri kostümün içine yerleştirmek için kostümü içeriye doğru çevirin, bu sırada dikişlerin eşit olup olmadığını kontrol edin ve kumaşa sıkışmayın ve özensiz görünmesini sağlayın. Kostümün giyilen giyeni kostüm giydirin. Dikişler pürüzlü değilse veya takan kişinin uyması için kostüm ayarlamaları yapılması gerekiyorsa, dikişleri alıp yeniden dikmek için not alın.

Kendi Simba’nızı veya diğer Aslan Kralı karakter maskesini yapın. Bu isteğe bağlıdır ve ev yapımı bir kalıpta bez, köpük kauçuk, kağıt veya ince bir renkli silikon katıyla yapılabilir. Referans için karakterin bir resmini kullanın ve yaratıcılığın genişliği içinde bir maske oluşturun.