bir diorama için karton insanlar nasıl yapılır

Bir dioramanın üç boyutlu kalitesi, karton kapaklı insanların biraz düz ve donuk görünmesini sağlayabilir. Neden onları iplik, kağıt, dekoratif makas veya kumaş parçacıkları gibi basit zanaat malzemeleri kullanarak kendi çevrelerinde öne çıkarmaya itmiyorsunuz? Saç ipliği veya nakış ipliği ile oluşturulabilir. Giysi kağıt veya kumaş hurdalarından kesin ve boyut vermek için mukavva şekillerine yapıştırın. Karton kişiyi eşsiz yapmak için dekoratif makas, mürekkep pulu veya şerit ile küçük ayrıntılar oluşturulabilir.

Bir kişinin taslağını mukavata haline getirin veya kağıda bastırın ve mukavvaya yapıştırın. Dışarıdaki kişiyi kesin ve ayaklar altına geniş sekmeler bırakın. Tırnaklar kişiyi dioramın zemine tutkallamak için kullanılacaktır. İşaretleyicilerle, gözler ve ağız gibi ayrıntıları ekleyin.

Karton figür kafasına tutkal ipliği veya nakış ipliği saçları. Saçlar, ipleri gevşek şekilde asarak yapıştırabilir veya örgü veya at kuyruğu şeklinde yapıştırabilirler. Patlamaları ve saçların en gerçekçi görünüm için ayrılmasını gibi ayrıntılara dikkat edin. Kurdele, boncuk veya hatta çiçeklerden yapılmış küçük yaylar saç aksesuarları üzerine yapıştırılabilir.

Kıyafetin çizgilerini kağıda veya kumaşa sürün. Giysiler kartonun her iki tarafını veya sadece ön tarafı kaplayacak şekilde tasarlanabilir. Etek, gömlek veya pantolonun altındaki taraklı kenarlar gibi kağıt giysilerine ayrıntı eklemek için dekoratif makas kullanın. Giysiye benzersiz bir baskı oluşturmak için kağıda zanaat pulları kullanın. Kumaş kıyafetler kıvrımlar veya fırfırlar yaratmak için toplanabilir ve kağıda kıyasla kıyafetlere daha fazla derinlik katacaktır. Keçe veya taklit deri ayakkabı veya çizme için kullanılabilir.

Giysi mukavva figürüne tutkal edin. Kişiye ilave aksesuarlar ekleyin: Parlak şerit bir kayış oluşturabilir. Boncukları veya zincirleri mücevherat haline getirin. Taşılacak figür için bir çanta veya sırt çantasını kumaş veya kağıttan kesin.

Ayakların altındaki tırnakları 90 derece açı ile geriye doğru bükün. Sekun altına tutkal uygulayın ve karton figürü diorama yerleştirin.

Karton kişiyi diorama ortamına uydurun. Tarihi sahneler için giysiyi zaman dilimindeki bir kişinin giydiği şeyle eşleştirin.