Bir kafaya kaynar getirmek için ev yapımı siyah salve nasıl yapılır

Kaynatmalar, çeşitli suçluların neden olduğu cilt altındaki ağrılı enfeksiyonlardır. İçinde batmış bir tüy, tıkanmış yağ bezi, hatta bir parçalayıcı veya bazı yabancı maddeler, bir enfeksiyonun gelişmesine ve kaynama tehlikesine neden olabilir. Kaynatmalar evde siyah salve kullanılarak tedavi edilebilir. Siyah kaşarın saf olduğundan ve herhangi bir zararlı katkı maddesi içermediğinden emin olmak için, kaynamayı bir başa getirerek rahatlatmak için ev yapımı siyah salve için basit bir tarifi uygulayın.

Arı balmumu, kakao yağı ve shea yağı temiz bir kapta boşaltılır. Bu karışımı 180 derece ısıtın. Karışımı bu sıcaklıkta 20 dakika bekletin. Bunu yapmanın en kolay yolu, orta ila yüksek bir ayar kullanmak, malzemeleri eritmek ve ardından karışımı oturtmak için brülörü kapayıp çıkarmaktır.

Karışıma E vitamini tozu, aktif kömür tozu, kaolin kili ve jojoba yağı ekleyin. Karışımı karışıma kadar karıştırın.

Karışımı tamamen soğumaya bırakın. Özellikle kaynayan bir yağın veya bitkisel ekstraktın ilave edilmesini sağlayın. Bloodroot, çay ağacı yağı olduğu gibi bir seçenektir. İki oz. kan lekesi doğrudan siyah salve eklenebilir. Çay ağacı yağı, ayrı ayrı depolanabilir ve kaynama noktasına siyah salve uygulandıktan sonra az miktarda uygulanabilir.

Siyah kadehi cam kavanoz veya kavanozlara yerleştirmek için temiz bir kaşık kullanın. Kavanozları kapatın ve doğrudan güneş ışığından uzak, serin bir yerde saklayın.

Bir noktada kurutulması halinde salve üzerine damıtılmış su veya mineral yağ ekleyin. Kuru bir solvey yara izi şansını arttırır.