borik asit ile hidrojen peroksit nasıl yapılır

Hidrojen peroksit içerisinde çözünmüş bir borik asit çözeltisi, sert sudan bırakılan mineral yatakları ile mücadele etmek ve kalıp ve mantar öldürmek için yararlıdır. Çözüm kalıpları öldürmesine rağmen, tek bir uygulama mutlaka hepsini öldürecek kadar derin emilir. Bu nedenle, tekrarlanan nemlendirme ve ovma işleminin katmanlı bir yaklaşımı gereklidir.

Bir yarım galon% 10 hidrojen peroksit (H202), bir fincan borik asit ile birleştirin. Dört saatlik bir sürede daha az kullanacağınızı düşünüyorsanız oranları kesin çünkü H2O2 parçalanır ve ışığa maruz kaldığında antiseptik kalitesini kaybeder. % 10 çözeltiniz yoksa, 3 kısım su bulunan 35% çözeltiyi (daha ticari olarak satılmaktadır, “teknik sınıf” olarak adlandırın) kesin. Sadece% 3 olan ilaç deposundan H2O2’yi kullanmayın.

Fırçalamadan önce kalıba iyice nemle nemlendirin. Bulaşan kuru kalıp, havaya gönderebilir ve odanın diğer bölümlerine yayabilir. Yüz maskesi kullanın.

Nemli kalıp fırçalayın. Daha sonra aşağıdaki katmanı ıslatın. Ardından fırçalayın. Kalıp yok olana kadar devam edin. Kalıp sana ulaşıyorsa ara verin, ancak H2O2’nin bozunumunu ve dört saatlik ışık maruziyetinden sonra kalıp öldürülürken etkili olmayacağını unutmayın. Asla iyice nemlendirilmemiş küfü kesinlikle temizlemeyin.

Sert su mineral oluşumundan kurtulmak için H2O2-borik asit çözeltisini çaydanlıklar, kahve makineleri ve nemlendiriciler üzerine uygulayın. Minerallerin tüm katmanlarına geçebilmek için birkaç saat oturmasına izin verin.