brie nasıl yapılır

Brie, Fransız eyaleti Seine-et-Marne’den gelen yumuşak, pürüzsüz ve neredeyse geveleyici bir peynirdir. Efsaneye göre, 8. yüzyılda Charlemagne, Brie peynirinin ilk tadına vardı ve hemen ona aşık oldu. Brie, tüylü, beyaz yenilebilir kalıp ile karakterizedir. Brie ve Camembert arasındaki en büyük fark (Camambert, ABD’deki birçok bakkalda genellikle bulabileceğiniz şeydir) yalnızca bir şekil ve boyut meselesidir. Brie, krakerler üzerinde lekelenebilir, sandviçte etle eşleştirilmiş, salatada karışık veya hamurda sarılıp lezzetli yiyecekler için pişirilebilir.

Süt ve kalsiyum klorürü 90 derece ısıtın.

Süt hemen hemen sıcaklığa ulaştığında, meso, camembert kültürlerini ve B. linnens’i derhal ilave edin. 90 derecede bir saat pişirin. Peyniri dikkatle izleyin ve sıcaklığın 90’ın üstünde olmasına izin vermeyin.

Rendeleyi, peynir pişirdikten (olgunlaşma) bir saat sonra ekleyin. Peynirini iki saat bekletin.

Ekmeği kesin ve peynir kalıplarına hafifçe bastırın. Bu tarif, yukarıda listelenen iki kalıpları dolduracaktır. Kalıpları bir saat boyunca bir tabakta bekletsin.

Kalıbın üzerine bir tabaka koyun ve bir saat sonra çevirin, böylece peynir tabaklara bakacak şekilde yüz aşağı gelecektir. Bu adımı birkaç saatte bir tekrarlayın; başka bir plaka yerleştirin ve kalıpları çevirin. Birkaç saat içinde, peynir kalınlığı 2 inçten daha aza kadar inmeli.

Peynirleri soğuk bir kutuya yerleştirin veya kalıpları gece boyunca 55 dereceden daha fazla soğutmayın.

Sabahları peynirleri kalıplarından çıkarın. Peynir şekillerini korurken peynir serbestçe kaymalıdır.

Bir plak üzerine tuz dökün, böylece plakanın üzerine eşit olarak yayılacaktır. Tuza bir peynir koyun ve sonra her iki tarafın da tuzla kapatılması için çevirin. Kenarları tuz içine alıp aşırılıkları silip bitirin.

Hazırlanan peynirlerinizi, bir plastik ayakkabı kutusuna sığacak şekilde kesilmiş bir plastik boşaltma matına yerleştirin. Kapağı kutunun üzerine koyun, ancak kapatmayın, 1/2 inçlik bir açıklık bırakın. Kutuyu serin bir yerde saklayın. Olgunlaşmak için ideal sıcaklık, yüzde 85 nemde 55 derecedir. Ayakkabı kutusu nemi korur, ancak yukarıda açıklanan sıcaklığa ayarlayabileceğiniz serin bir kutuya veya buzdolabına ihtiyacınız olabilir.

10 gün sonra peynirleri ayakkabı kutusundan çıkarın. Peynirlerin cildi, tüylü yüzey kalıpları vardır, ki bu da brie’nin imza derisidir. Bu noktada, folyoya sarın ve 20 gün daha buzdolabına koyun.

Brie hassas bir peynirdir, bu nedenle peynirin elinize düşmemesi için özenle hazırladığınızdan emin olun.

Brie hızla gidiyor. 30 gün içinde olgunlaşacak ve 60 gün içinde çorba olacak, bu nedenle dikkatle izlemeyi unutmayın.

Bu 1 galon parti, olgunlaştığında yaklaşık 1 1/2 inç kalınlığında iki adet 4 inç peynir yapacaktır.

Eğer bu ilk kez peynir yapmak değilse ve farklı kültürler kullanmayı tercih ediyorsanız, farklı bir mezofilik başlangıç ​​malzemesinin yerine geçebilirsiniz. En az bir Camembert kültürüne ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Sterilizasyon işleminiz konusunda daha dikkatli olmak istiyorsanız, ekipmanınızı küçük bir ücret karşılığında otoklavda kullanacakları yerden delme / dövme salonunu isteyin.