cam nasıl yapılır

Camsız hayat nerdeyse düşünülemez. Gitmiş olan günlerde, cam yüksek ısı ve yakın ölümcül yanıkların sürekli riski ile camın tehlikeli ve saygın bir zanaat haline geldiği sınırlı çalışma ortamlarına dayanıklı olanlar tarafından elle yapıldı. Günümüzde cam yapımı, fabrikalarda ya da hobi ve zanaatkarlar tarafından küçük çapta yapılmaktadır. Günümüzde modern Amerika’da cam yapmayı öğrenmek için birkaç kaynak çevrimiçi mevcuttur ve bir cam yapma fabrikasının yakınında yaşamak için şanslı iseniz, aslında bir tur atma fırsatınız olabilir. Aşağıdaki adımları okuyun ve tüm süreci ve ayrıca gerekli olan bazı maddeleri iyi anlayacaksınız.

Boyutları homojen olan parçacıklar oluşuncaya kadar kum ve hurdağı öğüt. Hammaddelerin erime noktalarına kadar ısıtılması gerektiği için, granüllerin çeşitli boyutlarda olmamaları, bitmiş ürün içindeki tutarsızlıklara neden olacağı için çok önemlidir.

Öğütme çabalarından kurtulmuş herhangi bir granülü gerginleştirmek için zemin malzemesini kaldırın.

Yapmak istediğiniz cam türünün bileşenlerini ölçün. İnternette mevcut cam için farklı tariflerin bulunduğu gerçek bir kütüphanedir. Bazıları boncuk ve süs eşyaları yapmak için modern ve kullanışlı iken bazıları yıllardır ve hatta yüzyıllar önce yapılmış olan cam çeşitlerini çoğaltmak için kullanılan tarihi tariflerdir.

Eritme kalıbını fırında ısıtın ve öğütülmüş kumu ve hurdağı ilave edin. Bu cam yığını yapmak için karar verdiğiniz herhangi bir katkıyı ekleyin. İhtiyaç duyduğunuz ısı farklılık gösterir ancak yaklaşık 2,912 derece Fahrenheit’e ulaşmanız gerekecektir.

Erime maddesinin tepesine çıkan küfür veya kahverengi bir pislik gibi herhangi bir yabancı maddeyi soyun. Onları bekleyen bir kapta atın.

Bitmiş camı işlemek için gereken aletlerle çalışın. Sadece kırmızı sıcak parlayan sıvıyı izleyerek inanmak zor olsa da, ancak bu aslında en saf haliyle camdır. Pencere bölmeleri, cam boncuklar, vazolar ve içki eşyaları, tümü camdan yapılmış ürünlerdir, ancak cam olarak uygun görülmemektedir.

Camı eritirken daima koruyucu gözlük ve ateşe dayanıklı eldiven kullanın. Elle yapmak yanık yaralanmaları için önemli bir risk taşır.

Silika eritmek için gereken ısı doğrudan kullandığınız türlere bağlıdır. Fırın çıktısını buna göre ayarlayın.