Canlı kaya nasıl hızlı bir şekilde alg yetiştirir

Canlı rock, yüzeyinde ve kaya içerisinde biriken deniz büyümesinden ismini alır. Ölü mercan ve kalsiyumlu mikroorganizmaların kalsiyum karbonatından üretilen canlı kaya, koralin algler ve akvaryumunuzun genel kalitesine yardımcı diğer bakteri çeker. Koralin yosunlar, diğer yosunların tankınızda oluşmasını önleyecektir. Deponuzdaki kalsiyum düzeylerini arttırmak ve tankınızı aydınlatmak için Triton 40 watt’lık ampuller eklemek, canlı kayaçınızdaki alglerin büyümesini artıracaktır.

Deponuzdaki kalsiyum düzeylerini yükseltin. Deponuzdaki karbonat alkalitesini yükseltmek için Seachem Reef Builder veya Reef Advantage (veya eşdeğerleri) gibi bir ürün kullanın. Bu, suyun PH dengesini değiştirmeden sudaki kalsiyum ve karbonatları yükselttiği anlamına gelir. 1/2 çay kaşığı kullanın. tankındaki her 40 galon su için (veya diğer üreticilerin talimatlarını takip edin) Seachem Reef Builder veya Reef Advantage ürününü kullanın. Bu takvimi haftada iki kez ekleyin.

Deponuzdaki ışıkları, bitki büyümesi için tasarlanmış akvaryumlar için Triton 40 watt ampuller veya diğer parlak floresan ampullerle değiştirin.

Deponuzdaki fosfat miktarı azaltmak için protein skimmer kullanın. Fosfat birikimi, organik bileşikler azotlu atıklara dönüştüğünde ortaya çıkar ve koralin alglerin sağlıklı büyümesini engeller. Filtrenin suya batırıldığından emin olarak, tankın yanındaki protein skimmerini asın. Protein sıyırıcıyı açmak için güç kablosunu elektrik prizine takın.