çiftlik havuz suyu nasıl maviye dönüşür

Mavi gölet boyasının eklenmesi gölette çarpıcı bir etki yaratabilir. Gülünce koyu kahverengi gölet suyu günleri oldu. Mavi gölet boyaları, kozmetik yanında göletler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Boya havuza giren güneş ışığının miktarını azaltır ve böylece havuzunuzda yetişen bitki yaşamının miktarını (algler dahil) kontrol eder. Gölet mavinizden ölmek balıklara veya insanlara herhangi bir advers reaksiyon oluşturmaz ve uygulamak nispeten basittir.

Gölet boyasını al. Boyalardaki maddeler genellikle aynı olan mavi gölet boyaları birçok farklı firmadan temin edilebilir. Gölet boyaları birçok çiftlik ve traktör mağazasında veya çeşitli çevrimiçi ticaret acentelerinde bulunabilir. Kullanmadan önce kabın etiketindeki tüm yönergeleri ve uyarıları okuyun. Yönergeleri buna göre uyguladığınızdan emin olun. Mavi gölet boyasını hiçbir zaman amaçlanan amaçla kullanmayın.

Mavi gölet boyası ile çalışırken lastik eldiven giyin. Kauçuk eldiven giymek, ellerinizi boyamaya karşı koruyacaktır. Boya cilde temas ederse, sıcak sabunlu su ile iyice yıkayın.

Göletinizin çeşitli alanlarına mavi gölet boyasını dökün. Bu, renklerin eşit dağılımını sağlayacaktır. 4-6 fit derinliğindeki 1 yüzey akre suya 1 litre havuz suyu boyası uygulayın. Bu, satın aldığınız gölet boyasının markasına bağlı olarak değişebilir. Satın aldığınız markaya dayalı ayrıntılı talimatlar için konteynırın arkasındaki talimatları izleyin.

Renk solmasına dikkat etmeye başladığınızda suya daha fazla gölet boyası uygulayın. Boya genellikle üç ay sürer ancak yağmur suyu seyreltmesine ve biyolojik bozunmaya bağlı olarak daha çabuk kaybolabilir.

Boyanın ilk uygulandıktan 48 saat sonra, ağırlığa bağlı beyaz bir cismi bir sicime takarak suya indirin. Beyaz nesnenin ne kadar uzakta görünceye kadar ne kadar ilerlediğini ölçün. Bu, suda ne kadar mavi renk bulunduğunun bir okumasını sağlar. Her iki ila üç hafta, ağırlıklı beyaz nesneyi ilk okumuş olduğunuz noktadaki suya indirirsiniz. Beyaz nesneyi artık görünür hale gelmeden indirmeniz gerekiyorsa, daha fazla renk eklemek için zamanı geldi.

Daha koyu ton mavilikler için, vücudunuza suya daha fazla boya ekleyin.

Gölet boyaları tüm hayvanlar ve insanlar için güvenlidir.

Boya havuzunuza eklendikten sonra, giysi, saç veya cilt lekelenmeyecektir.

Mavi boyalı gölette yaşayan balıklar tüketmek için güvenlidirler.

Boyanan bir havuzdan gelen su, tüm ürünlerin sulaması olarak kullanılabilir.