çim için böcek spreyini nasıl oluştururum

Böcekler ve böcekler ekosistemimizin vazgeçilmez bir parçası olsalar da, bazıları avludaki bitkiler, ağaçlar ve çalılar için zararlı olabilir. Ancak böcekleri çim alanından ortadan kaldırmak için toksik böcek ilaçları kullanmaya gerek yoktur; bu tür kimyasallar kullanmadan böceklerden kurtulacak bir evde böcek spreyi yapabilirsiniz. Ticari böcek spreyleri pahalı olabilir, bu nedenle avlunuz için evde böcek sprey yaparak biraz para kazanın. Ev yapımı bir insektisit yapmak için çeşitli farklı tarifler bulunmaktadır.

İki sıcak biberi bir karıştırıcıya yerleştirin. Cayenne veya habanero biberleri de işe yarar. Blender içine 1 su bardağı su ilave edin.

Biberleri ve suyunu karıştırıcıda püreleyin. Karışımı bir süzgeçten bir galon kovasına dökün. Bu konsantre biber suyun olacak.

Biber konsantrenin ¼ su bardağını 1 galon su ile karıştırın. 1 yemek kaşığı ekleyin. sıvı bulaşık sabunu. İçeriği bir sprey şişesine boşaltın ve çim ve peyzaj uygulamasına uygulayın.

Sarımsak soğanı 2 parça küçük parçalara kesin. Onları bir kapakla donatılmış kuvart-size bir kavanoz koyun.

1 qt kadar kaynatın. Suyu bir tencere içine koyun ve kaynayan suyu sarımsak kavanozuna dökün. Kavanozun kapağını mühürleyin ve bir gece bekletin.

Ertesi gün karışımı bir süzgece dökün. Karışımı bir sprey şişesine aktarın ve yaklaşık 3 damla sıvı bulaşık deterjanı ilave edin. Karışımı çimlerinize ve bahçenize uygulayın.

Birkaç soğandan kabukları, derileri ve uçları çıkarın. En iyi sonucu almak için kabaca 10-12 soğan kullanın. Soğan parçalarını bir galon büyüklüğündeki kovanın içine yerleştirin ve kovayı ılık suyla doldurun.

Soğanı bir günde kovaya koyun. Soğan ve su karışımını, büyük parçaları kaldırmak için bir süzgeçle döktürün.

Karışımı bir sprey şişesine aktarın ve çim ve bahçeye uygulayın. Ayrıca böceklerle doludur bitki ve çalıların yakınında karışımdan bırakılmış soğan parçaları gömebilirsiniz.

1 su bardağı kanola veya bitkisel yağ ile 1 yemek kaşığı birleştirin. sıvı bulaşık sabunu bir kaba koyun. Çimin sağlığını korumak için katkı maddesi içermeyen hafif bir bulaşık sabunu kullanın.

Karışımı boş bir sprey şişesine yerleştirin ve su ile birleştirin. Sprey şişesine koyduğunuz her bardak su için 2 ½ çay kaşığı ekleyin. yağ ve sabun karışımından

Malzemeleri birleştirmek için şişeyi sallayın. Çim ve bahçe boyunca püskürtün.

Daha geniş bir alanı daha hızlı örtmek için bu karışımlardan herhangi birini uygulamak için geniş bir bahçe püskürtücüsü kullanın.