Çim yeşil hızlı nasıl yapılır

Çiminizi hızlı yeşil hale getirin ve açık havada eğlenmek için sağlıklı ve güzel çimlerden zevk alın. Bu kolaydır ve düşük maliyetli olma özelliğine sahiptir. Yabani otlar, sağlıklı çimlerin bulunduğu alanlarda nadiren sorun oluştururlar. Otların çimin bir parçası olarak kendilerini kurmaları için çıplak boşluğa veya kahverengi lekelere ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı çim kökleri, yakınlardadır ve yorgunluk için az yer bırakarak aç bırakılmış çim köklerinden ziyade toprağa daha derine inerler.

Ölü büyümeyi, sopa ve yaprakları bir metal salkım rake ile çıkarın.

Yeşil olan alanlar da dahil olmak üzere, çimen boyunca çim tohumunu elle dökerek, kalın ve yemyeşil bir çim yapın. Kuşların yemesini önlemek için tohumu tabakalarla örtün.

Tohum paketindeki talimatlara göre çim tohumunu suyun. Tohum filizlenene kadar avluda dölleme. Gübreler filizlenmeyi önleyebilir.

Yavaş salınan ve çabuk bırakılan azot kombinasyonuna sahip bir gübre uygulayın. Azot çiminizi yeşil yapar. Çabuk hızlı azotlu azot, çimeni hızlı bir şekilde yeşil renge döndürecek, ancak çimlerin tek başına kullanılması sığ köklere sahip olacak ve kuru sıcak yaz boyunca ölmeye daha yatkın olacak. Yavaş salınan azot, çiminizi yaz boyunca beslemeye devam ettiği için derin kök gelişimini teşvik eder. İdeal bir azot oranı,% 50 ila 70 oranında çözünür (çabuk serbest bırakma) ve% 30 ila 50 oranında çözünmezdir (yavaş salınım).

Sabahları haftada bir kez 1 inç su ile çimlendirin. Bu miktar, kökleri beslemek için 6 ila 8 inç derinliğinde topraktan sızar. Her hafta sadece bir kez sulama, sağlıklı, yeşil çim için gerekli olan derin kök sistemini teşvik etmeye yardımcı olacaktır. Derin kökler sıcak Ağustos güneşinde yanmaz.

Çim biçme makinesi bıçağını çimlerin 2 inç yüksekliğe kadar kesilecek şekilde ayarlayın. Kırpıntıları torbaya koymayın, çimlerin ayrışmasına ve beslenmesine izin verin. Çim, en az yüzde 75 su, bu nedenle kesimler thatch yaratmaya katkıda bulunmaz.

Fark ettikten hemen sonra dağılmış yabancı otları çekin. Çoğu yabancı ot, yüksek azotlu topraktan veya kalın çimden hoşlanmaz, bu nedenle bu büyük bir sorun oluşturmaz.

Her 8 ila 10 hafta boyunca çim gübreleyin.

Çim tohumunuz sadece bir suş yerine yerel çimlerin karışımını içermelidir. Çimler, çimlerin karışımıyla kahverengi lekelere daha yatkın ve daha az meyillidir.