citronella sabunu nasıl yapılır

Citronella, sivrisinek ve diğer zararlıları atmak, sitronella sabunu kamp gezileri, açık hava etkinlikleri veya dünyanın sivrisinek basmış köşelerine seyahat etmek için mükemmel bir ürün haline getirmek için bilinir. Ancak citronella da canlandırıcı ve canlandırıyor. El yapımı citronella sabunu, bu sinir bozucu uçan yaratıkları uzak tutarken cildi besler ve duyularınızı harekete geçirir.

1 fincan saf sabun sabunu rendeleyin ve 1/2 fincan kaynar suya ekleyin. Castile sabunu zeytinyağından elde edilen doğal bir üründür ve cildi nemlendirir ve yumuşatır. Doğal sabun sabunu veya okaliptüs veya kenevir gibi doğal bir kokuya sahip bir kılıç sabunu seçebilirsiniz.

Sabun tamamen eriyene kadar sabun ve suyunu karıştırın, sonra 1 yemek kaşığı ekleyin. kurutulmuş, pennyroyal yaprakları ezilmiş. Isıdan çıkarıp bileşenleri elektrikli karıştırıcı ile karıştırmaya başlayın.

Malzemelerin, dokunmak ve 10 damla citronella uçucu yağ ve 5 damla okaliptüs uçucu yağ ilave etmek için rahat bir sıcaklığa soğumasını bekleyin. Malzemelerin boyutu ikiye katlanıncaya kadar karıştırmaya devam edin.

Sabunlu kuruduğunuzda parçalanmamasını sağlamak için citronella sabunu karışımını sıkıca sabun kalıplarına bastırın.

Sabun karışımını hafifçe yağlanmış halde kaşıkla hafifçe yağlanmış kalıplara koyun. Doğal citronella sabununu, kalıba dikkatlice dokunmadan tamamen soğumasını bekleyin.

Sadece sabun için çeşitli şekillerde özel kalıplar satın alabilir veya dondurma kaşık tozları, şeker kalıpları deneyebilir veya karışımı ellerinizle toplara sıkıca sarabilirsiniz.