çocuk şövalye kıyafeti nasıl yapılır

Çocuklar şövalyeleri ve ejderhaları seviyor, onları Halloween’de şövalye olarak giydirmektense, onları mutlu etmek için daha iyi bir yol var mı? Bir şövalye kostümü hazırlamak, mağazadan önceden yapılmış bir kostüm satın almaktan çok daha ucuzdur ve muhtemelen bazı öğelerin zaten evinizin çevresinde bulunması muhtemeldir. Bir şövalye kostümü yapmak bir saat içinde yapılabilir.

Süt kartonunu hafif sabunla yıkayın. İyi durulayın ve kurumasına izin verin.

Süt kabınızı kulp tarafından tutun ve baş aşağı çevirin. Çocuğunuzun kafasına koyacak kadar büyük bir delik oluşturması için sapın etrafındaki alanı ve kartonun üst kısmını kesin.

Kenarlarını yumuşatmak için plastik sürahide kalabilecek keskin alanları kesin veya ince bir zımpara kağıdı kullanın (200 kum).

Zanaat boya ve boya fırçanızın istenen rengini kullanarak kaskı boyayın. Kaskın kurumasına izin verin.

Yastık kılıfını çamaşırların içinde yıkayın ve kurumasını bekleyin. Yastık kılıfını, kırışıklardan uzak duracak şekilde ütüleyin.

Yastık kılıfını açık uçları vücudunuza bakacak şekilde sert, kuru ve düz bir yüzeye yerleştirin. Yastık kılıfının üst kısmında bir kurşunkalemle yastık kılıfının her iki yanında olduğu gibi yarım daire çizin (bkz. Resim).

Yastık kılıfının alt açık ucundan 3 inç uzaklaştırın. Kostüm giyen çocuğun boyutuna bağlı olarak daha fazla kesim yapmanız gerekebilir.

Yastık kılıfının alt kısmına kalem ile çentikli bir desen çizin (bkz. Resim).

Yastık kılıfına çizdiğiniz çizgiler boyunca kesin. Keçeden bir kesik (istediğiniz rengi) kesin ve yastık kılıfının merkezine tutkal edin. Parçanın kurumasına izin verin.

Kartondan bir kılıç biçimi kesin (kutuyu unutmayın). Herhangi bir yaralanmadan kaçınmak için kılıcın sonunu getirin.

Kılıcı zanaat rengi boya ile boyayın ve kurumasına izin verin.

Kartonun bir kalkan şeklini kesin. Yuvarlak kalkan, kare kalkan, altıgen veya çocuğun istediği herhangi bir şekil olabilir. Herhangi bir keskin kenarı yuvarladığınızdan emin olun.

Kalkanı zanaat rengi, işaretleyiciler ve muhtemelen çıkartmalarla süsleyin. Kalkanı kurutun.

Kalkanın ortasındaki iki yarık kesin. Yatay olmalı ve en fazla 1 inç uzunluğunda olmamalıdır. Velcro kayışını kalkanına tutturun ve arkaya getirin. Çocuğunuzun kalkanı bileklerinde tutacağı yer burasıdır.