erkek kolonyası nasıl yapılır

Parfüm her iki cinsiyete göre kendi kendine bakmanın önemli bir parçası olarak düşünülür. Bu yazıda, üst düzey koku üreticilerinin kullandığıa benzer bir teknik kullanarak kendi kalitesinde erkeklerinizin kolonyalarını nasıl yaratacağınız anlatılacaktır. Elde edilen kolonya, lüks perakende satış mağazalarında satılanlar için genel kalite açısından hemen hemen ayırt edilemez olacaktır. Bu projeye haftasonu başlayabilirsiniz, ancak her toplamanın kullanıma hazır hale gelmeden önce üç hafta “olgunlaşması” gerektiğini unutmayın. Bitmiş ürünü tuttuğunuzda, neden beklemeye değer olduğunu bileceksiniz.

Karıştırma kabına, parfümeri alkolünün 5 çay kaşığı ekleyin. Yağları, alkolü içeren kap içine birer birer damlatılarak aşağıdaki damlalıklara koymak için damlalık kullanın. Yayına 10 damla üzümsü yağ ilave ederek başlayın. Sandalağacı veya sedir ağacı yağı beş damla ekleyin. Kaseye 5 damla paçuli yağı ve 3 damla tamamlama yağı yerleştirin. Esansiyel yağları ve alkolü, eşit şekilde bir araya getirilene kadar nazikçe karıştırın.

Kase içeriğinin, oda sıcaklığında güneş ışığından uzak bir yerde 48 saat oturmasına izin verin.

Uçucu yağları ve alkolü içeren kaseye 1 fincan damıtılmış su ekleyin. Suları tamamen dağıtmak için yavaş yavaş bir dakikaya kadar karıştırın. Kolonya gelişirken kâseyi en az 21 gün süreyle karanlık, serin bir alana yerleştirin.

Kahve filtresiyle süzgeç kullanın. Renkli bir cam saklama şişesi açın. Huniyi şişenin açıklığına yerleştirin. Kahve filtresini içeren süzgeci şişedeki huni üzerinde tutun. Köln kahve filtresinden huniye ve saklama şişesine akmasına izin vererek kolonyayı yavaşça süzgece dökün. Kasenin içinde oluşmuş olabilir herhangi bir tortu, sadece saf kolonya bırakarak, gergin olacak.

Meşeyi veya kapağı değiştirerek kolonyayı şişeye koyun. Kolonunuzu kullanmak için, arzu edilen miktarı bir sprey şişesine dökün ve herhangi bir ticari kolonya gibi kullanın.

Ticari kokular size esin kaynağı olsun. Birçok erkek kokusu çam, vanilya veya karanfil yağları içerir. “Çiçek” kokularından kaçının. Odunsu, baharatlı, narenciye ve bitkisel karışımlarla özel kolonyelerinizi geliştirin; Seçtiğiniz uçucu yağları her zaman eşit miktarda bir “taşıyıcı” yağ ile karıştırın. Taşıyıcı yağlar uçucu yağların seyreltilmesi için kullanılır. Grapeseed ve badem taşıyıcı yağlar için popüler seçeneklerdir.