ev yapımı bitki paketleri nasıl yapılır

Ev yapımı bir bitki örtüsü, kişiselleştirilmiş bir hediye hazırlayabilir, taze kokuları keten çekmecelere dökebilir veya hoşunuza çıkan kokular için bir hazne görevi görebilir. Aromaterapi bitkisel paketleri, belirli aromaların iyileşme etkilerini, soğuk ya da ısı tedavisi ile vücudun belirli bölümlerine konsantre eder, bu paket dondurma veya mikrodalgayla elde edilir. En yaygın türleri göz yastığı, omuz sarımı, bel desteğine lomber paketler ve dekoratif kullanım için basit yastık paketidir.

Bitkisel dolumu hazırlayın. Paket için istediğiniz otları toplayın. Zaten kuru değillerse, bir avuç sapı bir kurdele ile birlikte bir demetle bağlayarak ve kurumuşa kadar baş aşağı asmalarına izin vererek otları kurutun. Kasları rahatlattığı veya iltihaplanmayı azalttığı bilinen doğal terapi özelliklerine sahip otlar arasında papatya, lavanta, nane, tarçın ve keten tohumu bulunur. Biberiye genel sağlığa katkıda bulunur.

Otlar ve / veya pilav üzerine uçucu yağlar serpin (daha büyük paketlere eklenen kuru pilav aromanın eşit dağılmasına yardımcı olur). Yağları, pirinci ve otları hafifçe bir kaşıkla veya elinizle bir kapta karıştırın. Farklı bitkisel karışım ve yağlarla denemeler, otlar ve uçucu yağların gücü, miktarı ve türünü kişisel tercihinize göre belirlemenizi sağlayacaktır. Örneğin Yuka yağı, sinüs koşullarının hafifletilmesine yardımcı olabilecek popüler bir seçimdir.

Bitkisel kese için istediğiniz kağıda bir kalem ile çizin ve fazladan bir 5/8-inç dikiş yardımı ayırın. Desenler arasında göz, yüz, boyun, sırt veya genel yastık paketleri olabilir. Deseni makasla kesin.

Daha büyük yastıklar için, aromatik şifalı bitki bir yastık kılıfının ortasına yerleştirilebilir ve istenilen sıkılık için yumuşak bir kat ile çevrelenebilir.

Tül, şifon veya ince bir pamuk gibi gözenekli bir kumaş seçin, ki bu otların aromasını gidermeye olanak tanır. Kokunun yoğunluğu, bitkisel dolum konsantrasyonuna, esans yağının miktarına ve kumaşın kalınlığına bağlıdır.

Kumaşı desen kenarında kesmeden önce kağıt desenini çift kat kumaşın üzerine sabitleyin. Kumaş parçalarını, parçaların şekli hizaya gelecek şekilde hizalayın ve makine dikin veya üç kenar boyunca basit bir dikişle el dikişine iğne ve ipliği kullanın.

Paketi şimdi bir ucunu açık, sağ tarafı dışarı çevirin. Hazırlanan bitki örtüsüyle istenilen sertlikte kumaş çantasını doldurun. Dördüncü kenarı, 5/8-inç dikiş boşluğu boyunca kesme kenarlarına katlayarak dikin.

Paketinizin tekrar kullanılmasını istiyorsanız, bazen bir paket taze otlar ve uçucu yağlar ile dolum istiyorsanız, 4. ve 5. Adımları tekrarlayarak bitki örtüsünü kapatabileceğiniz ek bir dış çanta dikin. Bu adım, iç ve dış kalıp ve küf oluşumuna daha yatkın oldukları için, ısı veya soğuk terapi için bitkisel paketlere daha fazla uygundur. Dış kese kapatmak için dördüncü kenarda bir fermuar, düğme veya çıt çıt kullanın.

Bitkisel paketi, kenarlar hizalı olacak şekilde kumaş parçalar arasına dantel veya boncuklu kumaş dikerek gösterebilirsiniz. Doğada terapiden daha dekoratif olan bitkisel paketlere cazibeleri, boncukları veya elle dikiş ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı gıda mağazalarında, sık sık çay için kullanılan uçucu yağlar ve kurutulmuş dökme otlar çeşitleri bulunur.

Soğuk bitki tedavileri için şifalı plastik torba içinde bitki paketini veya ısı tedavisi için 30 saniye mikrodalgayı dondurun. Bazen bitki örtüsünün ısıtılması ya da içeriğinin sallaması aromasını canlandırır.