evde kullanılan toz toplayıcıları nasıl kurabilirim?

Homemade toz toplayıcılar, tezgah tozunu ve kirini en aza indirebilir. Daha modern modellerin “siklon gücüne” sahip olmamasına rağmen, garaj çalışma alanınızda dönen hava enkazı miktarını azaltmaya yardımcı olabilirler. Etkili bir çirkin ev yapımı toz toplayıcıyı, kutu fanını, filtreyi ve kanal bandını kullanarak 30 dakika içinde üretebilirsiniz.

Kir, toz veya kimyasalları temizlemek için fanı silin. Filtreyi sıkıştıracağınızdan, banttan en iyi yapışmayı sağlamak için temiz bir yüzeye ihtiyacınız var.

Hayranın arkasını bulun. Genellikle, açıkça belli olacak çünkü ön cephe boyalı olacak ve arka kısmı olmayacak. Fan patladığında arkasından hava çeker, böylece arka bir esinti hissettiğinizde size bakan tarafın zıttıdır.

Fırın filtresini fanın arkasına sabitleyin. Filtrenin tamamında bir conta oluşturmak için kanal bandını kullanın. Filtrenin üzerine bant yapmayın.

Fanı aç. Çalışma alanınızdan uzak tutun, ancak tozun çoğunun bulunduğu bölgenin yakınına yerleştirin. Fan havayı içeri çektiğinde, fırın filtresinden geçecektir. Toz filtreye sıkışacak ve havaya karışamayacak.

Hava kaynaklı maddelerin teneffüs edilmesinden kendinizi korumak için bir toz maskesi takın.

Allerjenleri engellemek için anti-mikrobik bir filtre kullanın.