gizlilik camı nasıl hazırlanır

Gizlilik camı evdeki banyo, ön kapı ve diğer yerlerde halkın meraklı gözlerinden korumaya ihtiyaç duyan kişiler için idealdir. Bir camın gerçek buzlu veya dokulu gizlilik camıyla değiştirilmesi pahalı ve emek yoğun olabilir. Ancak şans eseri, gizlilik camı yaratmak için daha kolay ve daha ucuz bir yöntem var; tüm cam bölmelerinin değiştirilmesini gerektirmeyen bir yöntem.

Gizlilik camı ile donatılacak pencereyi ölçerek başlayın. Bu ölçüm adım 2 için hazır olmak için hayati olacaktır.

Sonra, dekoratif bir pencere filmi satın alın. Home Depot ve Lowe’s gibi ev geliştirme mağazalarında küçük bir dekoratif pencere filmi satışı satın alınabilir, ancak seçim sınırlıdır. Vitray filmlerinin geniş bir yelpazesi için — vitray, buzlu cam, dokulu ve kazınmış cam simüle eden filmler dahil — bir çevrimiçi pencere filmi perakendecisi ziyaret edin. (Daha fazla bilgi için Kaynaklar bölümüne bakın.) Satın almadan önce, pencere filminin boyutlarına dikkat ettiğinizden emin olun; pencerenin boyutuna bağlı olarak birden çok yaprak satın alınması gerekebilir.

Pencere filmini uygulamadan önce camın iç tarafını cam temizleyiciyle iyice yıkayın. Pencereyi lif bırakmayan bir bezle silin.

Bir sprey şişesine su boşaltın ve gizlilik camı gerektiren tüm pencereyi dumanlayın. Pencere filmi, pencerenin iç tarafına uygulanacaktır.

Rulo halinde gelen cam filmindeki ambalajı çıkarın. Kağıt desteğini soyun.

Tropikal veya subtropikal bir yerde yaşayan sakinler için, parlak camdan filmin önüne UV engelleyici bir pencere filmi uygulanmadıkça, parlak renkli cam filminin periyodik olarak güneşten solması nedeniyle değiştirilmesi gerekecek.

Pencere filmini suyla ıslatılacak olan camın üzerine yapıştırın. Cam filmi yapışkan kullanmaz; cama yapışmak üzere tasarlanmıştır.

Film ile cam arasında kalan hava kabarcıklarını gidermek için bir silecek kullanın. Sileceği cam filmini pencerenin kenarlarına ve köşelerine bastırmak için de kullanılabilir.

Geri çekilin ve çarpık olmadığından emin olmak ve kalan hava kabarcığı olup olmadığını kontrol etmek için pencere filmine bir göz atın.

Bir traş bıçağı kullanarak, camın pencere çerçevesine ulaştığı noktada fazla cam filmini alın.