hemşirelik yeterliklerini eğlenceli hale getirme

Sağlık Kuruluşlarının Akreditasyonuna İlişkin Ortak Komisyon, hemşirelerin, hemşire yeterliliklerini tamamlayarak çeşitli alanlarda temel becerileri göstermesi gerektiğini belirtir. Birçok işveren, yeni çalışanlarının bu testlerden geçmesini isterken, bazıları hemşirelerin hemşire yetkinliklerini her yıl tamamladığını belirtmektedir. Hemşireler, eleştirel düşünme, kişilerarası ilişki becerileri ve daha teknik beceriler göstermelidir. Materyalin incelenmesi tekrarlanabilir, dolayısıyla onu daha ilginç hale getirmek hemşirelerin ilgisini çekmeye yardımcı olur ve yeni beceriler öğrenmelerini ve eskilerini düzeltmelerini sağlar.

Bir beceri fuarı düzenleyin. Oda dekore edin ve küçük hediyeler stoklayın. Ağrı yönetimi veya cerrahi hazırlık gibi her biri bir konuda odaklanan birkaç istasyon kurun. Her istasyonda bu konuda ders verebilecek uzmanları bulun ve hemşireleri istasyonu terk etmeden önce hızlı bir test edin veya becerilerini göstermelerini sağlayın. Hemşireleri fuarın etrafında küçük gruplar halinde, her biri farklı istasyonlarda hareket ettirin böylece uzmanlar her grupla tamamen etkileşime girebilir. Yüksek skorculara ödüller verin.

Her ay bir yeterlilik hakkında bilgi içeren dolandırıcılık sayfaları oluşturun. Faaliyet az olduğunda, bir uzmana bir hemşireyle yaklaşın ve bir ara verebilir mi diye sormayın. Yapabiliyorsa, hile sayfasını teslim etmiş ve bilgileriyle ilgili kınama yapmıştı. Meşgulse, uzman başka bir hemşireye yaklaşır. Yanıtlar hile sayfasında sağlandığından, bu, öğrencilerin bir pop quizin sağlayabileceği belirsizlik olmaksızın materyali bir uzmanla incelemelerine olanak tanır.

Kendi dilinizi geliştirerek veya profesyonelce hazırlanmış materyalleri kullanarak çevrimiçi sınavlar oluşturun. Öğrencilerin kendi programlarında kendileri üzerinde çalışabilecekleri şekilde testleri kendi kendilerine yönetmelerine izin verin. Her öğrenciyle materyal üzerinde dolaşmak için bir zaman ayırın ve öğrencinin en güçlü hissettiği ve çalışması gereken yerlerde tartışın.