hindistancevizi yağı nasıl elde edilir

Bu nemlendirici hindistan cevizi yağı merhemi, evde sadece iki doğal içerik kullanılarak kolayca elde edilebilir: hindistancevizi yağı ve balmumu. Ticari hazırlıkların çoğunda bulunan sert maddelerden arınmış olur. En kuru, çatlamış cildi bile rahatlatır, korur ve iyileştirmeyi sağlar. Ellerinizi sık sık yıkamanız gereken kişiler için mükemmeldir. Bal yığını, bazı zanaat ve hobi mağazalarında, özel perakendecilerde veya arıcılıkta bulabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sağlıklı gıda mağazalarından ve özel mağazalardan temin edilebilir.

2 oz ölçün. balmumu miktarını kullanarak mutfak balonu. Balmumu çift kazana koyun.

2 oz ölçün. hindistan cevizi yaginin kilograminda – sivi ons degil – mutfak tezgahi ile ve çift kazana ekleyiniz.

Balmumu eriyinceye kadar orta derecede ısıtın, ahşap bir kaşıkla sürekli karıştırın.

Sıcak hindistan cevizi yağı balmunu, geniş bir açıklık içeren, ısıya dayanıklı bir kozmetik kabına dökün. Balsamın soğumasına izin verin.

Soğutulduktan sonra Hindistan cevizi yağı parfümünü kavanozdan dışarı atmak için parmaklarınızı veya metal kaşıkınızı kullanın. Sertleşecektir. Isıtmak için elinizin avucuna bir süre tutun, kolayca yayabilirsiniz.

Arı balmumu, hala kir veya pislik bulunan bazıları satın alırsanız temizleyin. Eski bir çorap koyun ve sonunda bir düğüm kravat. Balmumu eritmek için orta sıcaklıkta çift kazan içine yerleştirin. Kir, çorapta kalır ve atabilirsiniz. Hemen mumlu dondurucu kağıda kullanmayı planlamadığınız balmumu dökün ve sertleşmesine izin verin.

Sık sık temizlenmelerini önlemek için hindistancevizi yağ balsamını elinize masaj yapın. Yatıştırmak ve korumak için dudaklarınıza biraz pürüzsüzleştirin. Kuru, kaşıntılı yamaları ve şımartmak dirsekleri, dizleri ve topukları tedavi edin.