Hint maskeleri nasıl yapılır

Geleneksel Hint maskeleri kabilenin kabileye göre değişti. Bazı standartlar vardı ve gözler gibi kullanılan stiller vardı ve kaşlar genellikle siyah boyalıydı, saç samandan yapılmıştı ve maskenin dış kenarını süslemek için birçok tüy kullanılıyordu. Bir adam maskeleri hayvanlara, ruhlara ve manevi sembollerin özelliklerine benzemek için hazırladı. Hint maskeleri artık bazı insanlara duvar veya müzelerde asılı olarak bulunabilir. Otantik Hint maskeleri bulmak zordur ve pahalıdır. Bununla birlikte, kendi maskeli sürümlerini hazırlayabilir ve kendinize çok fazla para kazabilirsiniz.

Orta kalınlıkta bir alüminyum folyo topu rulo haline getirin ve oval bir şekle getirin. Folyo tabanı, Hint Shaman maskesi için yüzü kalıplamaktır.

Kül hava kuru kilinin küçük bir parçasını (yumruğundan biraz daha küçük) koparın. Dökünceye kadar kil yumruk ve parmaklarınızla yoğrulur.

Düzleştirme kilini oval alüminyum folyonun üzerine yerleştirin ve kilin düz bir yüz plakasına şekillendirilmesine başlayın.

Bir parça daha kil atın ve büyük bir yılan şekline sokun. Maske için burun oluşturmak için şekillendirmeye başlayın. Burun maskesinin ortasına yerleştirin ve maskeye sabitlemek için parmaklarınızla burnun kenarlarını düzeltin. Burun delikleri için iki delik açmak için kurşun kalem sivri ucunu kullanın.

İki küçük parça küpü yırtın ve her iki parçayı bir domuz pirzola şekline sokun. Işık kemikleri yapmak için burun kenarlarına bir parça kil koyun. Domuz pirzola şekli büyük kısmı, dar uç dudak bölgesine doğru uzatılmış burna yakın olmalıdır. Parmaklarınızı küçük bardak suya batırın ve parçaları parmaklarınızla maskeye pürüzsüz hale getirin.

Dudaklar için kısa orta boy yılanlara iki adet daha kil parça rulo uygulayın. İki parçayı burun altında, yatay olarak birbirine paralel yerleştirin. Parçaları pürüzsüz hale getirin ve aralarında küçük bir boşluk bırakarak dudakları şekillendirin.

Göz yuvaları için iki bastırma alanı oluşturmak için parmaklarınızı kullanın.

Plastik doldurulmuş hayvan gözlerinin arkasına basarak göz yuvalarına sokun. İki küçük parça kil çıkartıp yılana yuvarlayın. Dört haddelenmiş parça yapmak için iki yılanı yarıya bölün. Her gözün üstünde ve altına bir adet yuvarlanmış parça koyun. Parmaklarınızı suya batırın ve plastik gözlerin çevresindeki kil yumuşatın böylece maskeye geri batırın.

İğne aracınızı kullanarak gözler ve ağız çevresinde kaş ve çizgiler oluşturun. Kaşlar için plastik gözlerin üstündeki kilin en üst kısmı üzerindeki burundan uzaklaşan çizgiler yapın. Maskeyi yaşlandırmak için gözleri ve ağzı çevrelemek için araçları kullanın.

Boncuk eklemek için maskeyi hazırlayın. Alın boyunca boncuklar istediğiniz başka yerlerde delikler açmak için iğnenizi kullanın.

Folyoyu bir çerez sayfasına yerleştirin ve maskeyi ve folyo tabanı dikkatli bir şekilde tabletin üstüne koyun. Maskeyi fırınınıza koyun ve tamamen kuruyana kadar düşük sıcaklıkta (250 derece) fırında pişirin. Maskeyi fırından çıkarın ve soğumasına izin verin. Folyo tabanı çıkartın.

Maskeyi bir akrilik sızdırmazlık macunu ile püskürtün veya boyayın. Sızdırmaz tıknıcının kurumasına izin verin.

Akrilik boya ile siyah kaşlara boyayın (isteğe bağlı). İğne aleti ile delinen deliklere boncuk sağlamak için tutkal tabancanızı kullanın.

Alın ortasına sıcak yapıştırıcı bir değerli taş. Sıcak yapıştırıcı Bazı ipek sarmaşık, maskenin arka kenarında ve alnın önünden yaprakları yeşil yaprak tacı yapmak için yaprakları. Alnın ortasındaki taş taşın üzerinde bir tüy yapıştırın. Tatlarınıza göre diğer alanlarda daha fazla tüy yapıştırın.