İki Parçalı Kalıplı Tabancalar Nasıl Yapılır

Sahne ve film projelerinde, gerçek silahları bir sahnede kullanmak çok tehlikelidir. Çözüm, herhangi bir tehlike olmadan gerçek bir silahın ortaya çıkmasına olanak tanıyan bir kalıptan pervane tabancası çıkartmaktır. İki parçalı silah kalıpları pek çok özel efekt mağazasında ve web sitesinde mevcuttur. İstediğiniz sayıda pervane tabancası oluşturmak için bu kalıpları seçtiğiniz döküm malzemesi ile doldurabilirsiniz.

Başlamadan önce pervane tabancasının kullanılacağını düşünün. Takılan, tutulan ve pervane olarak kullanılacaksa plastik reçine döküm için ideal bir malzemedir. Dublörler için kullanılacaksa, güvenlik için silikon kauçuk veya esnek üretan kullanılmalıdır.

Pervane tabancasının kolaylıkla çıkarılabildiğinden emin olmak için kalıbın her iki yarısına bir kalıp bırakma uygulayın. Kullanılan serbest bırakma, tabancayı dışarı attığınız malzemeye bağlı olacak ve malzemelerinizi satın aldığınız mağazada veya web sitesinde yayınlanacaktır. Bu bültenler çoğunlukla sprey formundadır, ancak bazıları kalıba fırçalanmalıdır.

Kalıp bırakmanın kurumasına izin verin ve fazlalıkları temiz bir kağıt havluyla sıkın.

Silah kalıbının iki yarısını birlikte sarın, sıkıştırın veya cıvatayın.

Çalışma yüzeyinizin üzerine bir parça mukavva koyun. Bu, kazayla oluşan sızıntılara veya dökülmelere karşı yüzeyi koruyacaktır.

Döküm ağzı dökülen mukavvayı kalıba yerleştirin. Kalıp düşme tehlikesi altında ise kutuları, tahta blokları veya benzeri nesnelerle destekleyin.

Birçok döküm ajanı iyileşmek için birkaç saat alır. Dışarıda bir yerde çalışın.

Dökme malzemesini talimatlarına göre karıştırın. İsterseniz az miktarda siyah veya gri pigment ekleyin.

Döküm malzemesini kalıbın dökme ağzına yavaşça dökün.

Kaplama malzemesi tüm kalıp hava boşaltma deliklerinden dışarı akana kadar dökmeye devam edin. Bu, hava kabarcıklarının sıkışmasını önleyecektir. Sıkışmış kabarcıkları serbest bırakmak için bir arkadaşınızın kalıp kenarlarına dokunmasına da izin verebilirsiniz.

Talimatlarda verilen bekleme süresinin ardından döküm malzemesinin tamamen kürlenmesine izin verin.

Pervane tabancasını kalıptan çıkarın. Damla damla ve hava deliklerinin arkasında kalan gergi makaralarını ve aynı zamanda, kalıbın iki yarısının birleştiği tabancanın etrafındaki dikiş çizgilerini kesmek için keskin bir traş bıçağı kullanın.

Döküm malzemesi için tasarlanmış boyaları kullanarak, gerekirse tabancayı boyayın.