japon anime heykeller nasıl yapılır

Anime heykeller, hareketsiz hareket figürlerine benzeyen küçük heykelciklerdir. Bu heykeller fabrikalarda seri olarak üretildiğinden, diğer Japon anime heykellerinin tam bir kopyasını oluşturamazsanız da, en sevdiğiniz anime karakterlerinin veya kendi buluşunuzun bir karakterinin kendi yorumlarını oluşturabilirsiniz. Bir heykel yaratmanın en kolay yolu kil ile yapılır. Heykelinizi detaylarla boyamak isterseniz, heykelinizi bir fırında ateşlemeniz gerekecek.

Japon anime karakterinizi tasarlayın. Yaklaşık boyutları belirlemek için karakteri kağıt üzerine çizin. Heykelin yüksekliğini ve genişliğini, gövdenin, başın, bacakların ve kolların yükseklik ve genişliğini belirleyin.

Anime karakterini kil kullanarak şekillendirin. Ellerinizi kullanarak kili bir insansı şekle sokun. İnsansı şekli boyutlarına uygun olmalıdır ve bir baş, iki kol, iki bacak, iki el, iki ayak ve gövde olmalıdır.

Heykelinizi kil araçları ile inceltin. Ayrıntı eklemek için iğneleri ve bıçakları kullanın. Anime karakterinize gözler, dudaklar ve parmaklarınızı verin. İğneleri kullanarak karakterin kıyafetlerine ayrıntı ekleyin.

Gerektiğinde kil ekleyin. Kil elinizde tutun ve istenilen şekle sokun. Parmağınızı suya batırın ve kil eklemek istediğiniz heykel alanına dokunun. Heykel üzerine yeni kil kilidini itin ve hafifçe kurumasını bekleyin.

Heykeli güneşin altında tutun ve yaklaşık 24 saat kurumasını bekleyin.

Kil alet kitinizde verilen sünger kullanarak oymacılığı esnasında kili ıslatın.

Heykeli, küçük fırçalarla istediğiniz gibi boyayın.

Heykeli bir fırında ateşle.

Karakterinizi tasarlamak için ekstra yardım için Japon animasyon karakterlerinin resimlerini indirin. Anime karakterlerinden birinin boyutlarını tam olarak kopyalamak isteyebilirsiniz.