kağıt beton nasıl yapılır?

Yeşil devrimin ardından alternatif yapı malzemeleri çok popüler hale geldi. Papercrete, geleneksel yapı malzemelerine alternatiftir ve yalıtım malzemesi olarak ve duvar inşaatı için mükemmel çalışır. Kağıt beton yapmak para tasarrufu yapmak ve geri dönüşüm yapmak için harika bir yoldur. Bu talimatlar 200 galon kağıt beton malzemesidir.

80 lira ıslatın. bir gece suda bekletmek için elyafları yumuşatır ve karıştırmayı kolaylaştırır. Bu yaklaşık 60 inçlik bir yükseklikte birbirinin üstüne gazete yığınlarıyla aynı.

Beton karıştırıcı veya benzeri bir makineye yaklaşık 150 lbs karıştırın. (iki büyük çanta) Portland çimento, batmış kağıt, 15 ila 20 kürek doğal kum ve yaklaşık 175 galon su ile doldurulmuştur. Bu yaklaşık 200 galonluk kâğıt beton üretir ancak ölçümler tahminlerdir. İşlem deneme yanılma ve kendi ihtiyaçlarınıza göre miktarları özelleştirme yöntemlerinden biridir. Daha fazla kum, nihai betonun daha ağır olmasını sağlar.

Malzemeleri, kalın, tutarlı bir hamuru bulana kadar karıştırın. Önce kağıt ve su ilave etmek ve yavaş yavaş diğer maddelere karıştırmak isteyebilirsiniz.

Karışımı, tuğla oluşturmak için formlara dökün. Eski giysi çekmeceleri, kalın karton kutular ve diğer düzenli şekilli kutular işe yarıyor. Formunuz için kullandığınız şekil sizin tercihinizdir ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Karışım, ayarlanıncaya kadar yaklaşık 4 saat boyunca oturmasına izin verin. Elbette daha büyük formlar ayarlamak için daha fazla zaman gerektirecektir. Formları boyutundan bağımsız olarak bir gece bırakmak, her şeyin tamamen ayarlandığını garanti eder.

Pop betonları formlardan bitirmiş ve güçlü bir tırtıklı bıçak kullanarak üniform boyutlara kesmiştir. En iyi mutfak bıçaklarınızı kullanmayın, çünkü kağıt kesim bıçağını sıkmayacaktır.

Beton tuğralarını bir arada tutmak için ıslak kağıt beton harç kullanın.

Betonun, inşaat işlemi sırasında kullanılan diğer yapı malzemelerinin ağırlığını kaldırabildiğini kontrol etmeyi unutmayın.