kağıt mache gövde kalıpları yapma

Kağıt biçimli gövde kalıpları insan formunu yakalamak için kullanılır. Kağıt mache’ın tamamen kurutulması birkaç gün sürebilir, bu nedenle konuyu bu materyalle örtmek pratik değildir. Negatif bir gövde kalıbı, yaralı bir kol için bir döküm oluşturmak için yaygın olarak kullanılan hızlı kuruyan sıva gazlı bezlerden oluşacaktır. Alçı gazlı gövde kalıbı poliüretanla muamele edilecektir. Tamamlandıktan sonra, gövde kalıbı kağıt-peruk heykeller yapmak için kullanılabilir. Gövde kalıpları oluştururken, yarı işlerde çalışmak önemlidir. Örneğin, bir gövde kalıbı yapmak isterseniz, vücudun önü ve vücudun arka kısmı için ayrı kalıplar yapmanız gerekir.

Konunun cesedini Vazelin kalın, düz bir tabaka ile kaplayın.

Konuyu bir damla bezle örtün. Bireyin yaklaşık 45 dakika boyunca bu pozisyonda kalması gerekecek.

Vazelin üzerine Saran sargısı katmanı yerleştirin. Kırışıklıkları gidermek için plastik sargıyı pürüzsüz hale getirin.

Alçıdan emdirilmiş gazlı bezlerden bir rulo büyük bir sıcak su kaynağına batırın. Suyun bir kısmını sıkıştırın. Gazlar ıslak olmalı, ancak ıslak ve damlamaya maruz kalmamalı.

Konuyu yaklaşık altı kat gazlı bezle örtün. Gittikçe gazlı bezleri şeritler halinde kesin. Gazlı bezin ilk katmanını kıvrımlara, diplere ve köşe kütüklerine basarak ayrıntıları yakalayın. Gazlı bezlerin her yeni katmanı önceki katmana dik olarak uygulanmalıdır.

Konunun üzerine bir fan yerleştirin ve alçı gazlı bezin ayarlanmasına izin verin. Önerilen kuruma süresi için ürün ambalajına bakın.

Kalıbı cismin vücudundan çekin. Bu işlem sırasında konunun geri bildiriminde bulunun. Kalıp öznenin vücudunun bir bölümüne hala yapışıyorsa, kalıbı yerine hafifçe yerine koyun ve biraz daha uzun süre ayarlanmasına izin verin.

Kalıbı sıcak ve kuru bir yerde bırakın ve 48 saat boyunca rahatsız edilmemesine dikkat edin. Bu, iyileşmesini ve sertleşmesini sağlar.

Kalıbın iç kısmını üç veya dört kat açık poliüretan ile boyayın. Kalıpta kağıt poşeti uygulamadan önce poliüretanın kurumasına izin verin.

Kalıbı çıkarmadan önce, cildi derinden çekip çekmediğini konuyla sorun. Konu farkı hissedecek. Küf hala cildin cildine yapışırsa, sıvanın biraz daha uzun süre bırakmasına izin verin.

Kalıp halen esnekse, birkaç kat daha fazla alçı gazlı bez katarak bunu güçlendirebilirsiniz. Gazlar kaba yüzeye uygulanmalıdır (cismin vücuduna temas eden tarafa değil).

Kalıbın yüzeyini düzleştirmek için ilave poliüretan katlar uygulayabilirsiniz.

Vazelin izlerini bulaşık sabunu ile yıkayarak çıkarın.