kağıt mache hayvan kafaları nasıl yapılır

Kağıt kerpeten kafa maskeleri herhangi bir hayvana benzemek üzere yapılabilir ve hayvan krallığının geniş çeşitliliğini kutlamak için eğlenceli bir zanaattır. Kağıt atkı, her yaştaki hayvan severlerin keyif alabileceği esnek ve uygun fiyatlı bir zanaat aracıdır. İnanmaya çalışmak, Cadılar Bayramı kostümleri veya okul oyunları için kullanılabilecek bu tam kafalı maskeleri yapmak için ev çevresinde sahip olduğunuz malzemeleri kullanın. Yaratıcılığınızın, bu el sanatının sunduğu çok yönlülüğü keşfettiğinizde çoğaltabileceğiniz hayvanlar kadar vahşice çalışmasına izin verin.

Hayvan kafa maskesinin tabanını oluşturan büyük bir balonu havaya uçurun. Balon, hayvan baş maskesini giyen kişinin başından daha büyük olmalı ve tamamlandığında kafanın üzerine kolayca sığmasına izin vermelidir. Balonun sonunu yeterli boyuta ulaştığında düğümleyin.

Seçtiğiniz hayvanın sivri kulaklar, sivri manevralar veya diğer imza özellikleri gibi şekilleri karton veya afiş panosundan kesin. Özellikleri maskeleme bandı ile balon taban formuna bantlayın. Yüz özelliklerini eklerken balonu açmamaya dikkat edin. Unutmayın ki balonun alt kısmı, maskenin kostüm giyenlerin kafasına kaydırabilmesi için bir delik açarak daha sonra çıkarılır.

Fil maskesi için, balon hayvanları yapmak için kullanılan uzun, ince bir balonu havaya uçurun ve gövde formunu oluşturan taban şekline yapıştırın. Karton kulak şekillerini kesin ve balonun üst kısmına bantlayın.

Kurbağa veya başka köpek türleri gibi ağız ağzı veya küçük burun ağzı olan bir hayvan yüzü şekli için bir parça kalın kağıdı bir koni şeklinde sarın. Kağıt koniyi burun kısmındaki balon tabanına bantlayın ve çıkıntılı bir ağızlık formu oluşturun. Domuz veya hippo burun gibi daha düz bir ağız şekli için, bir rulo maskeleme bandı gibi bir kısa mukavva silindirini taban olarak kullanın. Daha tombul yanaklar veya daha küçük ayrıntılar gibi ilave üç boyutlu özellikler, daha sonra balon kapatıldıktan sonra kağıt yaprağını inşa ederek eklenebilir.

Kısmi maskelerden ziyade kısmi hayvan maskeleri, kağıt maşasıyla da oluşturulabilir. Bir balon yerine taban formu olarak bir kağıt tablası kullanın ve tamamlanmış maskeyi kostüm giyen kişinin yüzü etrafında, kulakların üstündeki maskenin her iki yanına iliştirilmiş iplerle bağlayın.

Kağıt yaprağını hazırlayın. Bir parça unu plastik bir küvete iki parça su ile karıştırın.

Gazeteyi şeritler halinde yırtın. Şeritlerin genişliği yaklaşık 1 inç olmalıdır. Şeritleri kağıt hamuru macununa batırın ve tamamen macunla kaplayın. Şeritleri iki parmağınızla çekerek fazla pastayı çıkarın.

Şeritleri yüz maskesi formunun üzerine sürtün. Şeritleri maske üzerinde pürüzsüzleştirin böylece hayvan yüzünün formuna rahatça sığar. Maskeyi 2-3 katmanlı gazete şeritleri ile tamamen örtün. Kartonpiyerin sağlamlığını ve dayanıklılığını artırmak için şeritlerin yönünü çapraz şekilde değiştirin. Belli alanlarda papier ağızlığı oluşturarak çıkıntılı kaşlar, tombul yanaklar veya pullu darbe gibi ilave üç boyutlu özellikler oluşturun.

Kağıt yığını tamamen kurumasına izin verin. Maskenin gece boyunca kurumasına izin verilmesi önerilir. Baş maskesinin alt kısmında bir açıklık oluşturmak için balonun düğümlendiği hayvan maskesi formunun alt kısmını kesin. Maskenin hayvan maskesi kullanıcısının kafasına sürüklenmesine yetecek kadar büyük bir delik oluşturmak için formun yeterince kaldırın.

Maskeyi hayvan maskesi kullanıcısının başının üzerine kaydırın. Ağız, burun ve gözlerin yerlerini hafifçe işaretlemek için kalem kullanın. Maskeyi çıkarın ve papier mache formundaki delikleri gözlerin bulunduğu yerde kesin. İsterseniz burun ve ağız için ilave delikler kesin.

Hayvanınızın yaratılışını hayata geçirmek için maskeyi süsleyin ve boyayın. İstenirse sahte kürk ve diğer dekoratif unsurlar maskeye eklenebilir.

Hayvan maskeleri kostümlerin yanı sıra mükemmel duvar dekorasyonları yaparlar. Bir dizi maske oluşturun ve onları eğlenceli ve eşsiz bir dekorasyon planı için duvara asın.