kağıt torba küpeleri nasıl yapılır

Puffinler yaklaşık olarak 10 inç boyunda, bu nedenle kağıt öğütme poşetlerinden puffin yapmak onların yaklaşık boyutlarının mükemmel bir örneğidir. Bu proje evde veya büyük bir çocuk grubu ile yapılabilir. Kullanılan malzemeler oldukça ucuz, bu nedenle mükemmel bir sınıfta sanat etkinliği. Birçok Atlantik hayvan dersi internette mevcuttur ve öğretmenler veya anne-baba bu eğlenceli zanaat fikrini çocuklara bu küçük, yüzen kuşlar hakkında öğretmek için kullanabilir.

Kabuk yapmak için beyaz yapım kağıdından oval bir şekil kesin. Puffin’in beyaz yüzü için kalp şeklini kesin. Yüz, karnın yaklaşık yarısı kadar büyük olmalıdır. Bir parça siyah inşaat kağıdını yarıya katlayın ve iki kanat için 3 inçlik gözyaşı damlası şeklini kesin. Turuncu kağıt kullanarak puffin’in gagasıyla geniş 3/4-inç üçgen çizin ve kesin.

Kağıt torbasını siyah bir boya kalemiyle veya işaretleyiciyle renklendirin. Çantanın çoğunu renklendirdiğinizden emin olun, ancak ön karın bölgesini boş bırakabilirsiniz.

Kağıt torbasının önündeki beyaz oval göbeği tutkal edin. Tutkal tamamen kurumasını bekleyin.

Zamandan tasarruf edin ve renkleri ortadan kaldırmak için, varsa düz bir siyah kağıt torbasını bir parti mağazasından satın alın.

Çantayı açıp buruşuk gazete ile yarısından biraz fazla doldurun. Torbanın üst kısmını bir defada katlamak için açıklıkta yeterli yere ihtiyacınız var. Çantanın üstünü zımbalayarak kapatın.

Tutamağı torbanın zımbalanmış kısmı üzerinden kalp şeklini alın, böylece kalbin dolgun kısmı yüzün üstü olur. Alt ucun üzerinde gagayı tutkal edin. Kurumaya bırakın, sonra her biri yüzün uçlarına sivrilen gözleri ekleyin. Kanatları ekleyin, her birini yumruk gövdesinin iki yanına yapıştırın.

Küçük çocuklarla çalışıyorsanız şekilleri önceden kesin veya öğrencilere şablonlar sunun.