keçi koşum takımları nasıl yapılır

Bazı yetenekleri ve ağır hizmet tipi bir dikiş makinesiyle, güvenli, konforlu ve dayanıklı bir keçi koşum takımı yapabilirsin. Ardından koşum takımı üreticileri için poşetlerden yetiştirme kulelerine kadar uzmanlaşmış koşum takımları karmaşıktır. Sepet izlerine tutturmak için tasarlanmış bir sürüş koşum takımı yapmak özellikle karmaşık ve pahalıdır. Bunun için çok amaçlı bir vagon veya çalışma koşum takımıyla başlayın. Workinggoats.com’un Marna Kazmaier’e göre, “Kendi keçilerinizi yapmak eğlenceli ve ödüllendirici … En sevdiğiniz renkleri seçebileceksiniz … düğmeleri, yayları, çanları, daha kalın dolguları veya her neyse ekleyebilirsiniz.”

Yapmayı planladığınız koşum tarzı örneklerini dikkatli bir şekilde inceleyin ve uygulanabilir bir model hazırlayın; mümkünse iyi bir keçi kuveti ödünç verin. “Desen” kablo demetinin keçi için doğru boyutta olduğundan emin olun. Çoğu keçi koşum takımları, kuşağın çevresine iyi oturtulmuş bir kayış veya kayış, bir yastıklı göğüs kemeri, bir kaşlı veya popo kayışı ve kararlılık için bir kemer kayışı içerir.

Çifte kalınlık için ekstra yarda vb dahil olmak üzere, ne kadar naylon dokuma ve elyafa ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek için her kayışı ölçün. (İki kat kalınlıktaki keçe dolgusunu planlayın; sağ tarafları birlikte dikin ve daha sonra içeri dönün ve bitirin.) Yüzükleri sayın ve ölçün ve tokaları da.

Donanım ve kumaş veya zanaat mağazalarında neye ihtiyacınız olduğunu bulun. Düğüm ve keçe kesiniz – şüphe varsa kesmeden önce tekrar ölçün – ve koşum takımını, kayışını kayış ile birleştirmeye başlayın. Genelde, bitirme (dikiş) kayışı, halkaları takmadan önce biter ve tokaları önce halkaları takın. Sonunda polar takviye ekleyin.

Dikiş kuvveti, bitmiş koşum takımınızın dayanıklılığını belirlediğinden – dikiş gücü ve çift dikiş – dokuma kalınlığından daha fazla.

Bitmiş kablo demetini toplayın (birlikte tokalaştırın). Metal çift çubuklu tokalar kullanıyorsanız, daha sonra yapılacak ayarlamalar için her “çıplak” kayışa delik açın.

Keçinizi kullanın (bir araca takmadan) kullanın ve kayışları ayarlayın. Sinch’ın rahatça oturmasını istiyorsun, aksi takdirde fit tamamen keçi hareket özgürlüğüne izin vermelidir. Keçinizin güvenliği ve sizin için, hiçbir kayış veya kayış ucunun asılı durmasına veya sürüklenmesine dikkat edin.

Koşum çanlarını, düğmeleri veya yayları elle dikişlerle ekleyin – çok güçlü iplik, olta takımı veya diş ipi kullanın.