kil ejderhaları nasıl yapılır

Ejderhalara olan inanç, Litvanya’dan Kamboçya’ya, İskoçya’ya kadar çeşitli kültürlerde mevcuttur. Kil ejderhaları yapmak, bazı hikâyeleri ve fantazi hikayelerini izlemek için ya da sadece çocukların hayal gücünü şımartmak için bir etkinlik olarak uygundur. Böyle bir görev, çocukların yaratıcı bir şekilde, ateş ateşe verebilecek korkunç, korkutucu ejderhalar mı yapıyorlar, yoksa küçük ejderhalar mı olduklarını belirlemelerine olanak tanır. Heykel becerilerinizi geliştirirseniz, fantastik bir yaratık yaratmak sanatsal olarak daha fazla talep ediyorsa da yararlı bir etkinliktir.

Yaklaşık yumruğunuz kadar geniş bir yeşil polimer kili kaşığı alın. Büyük bir yumurta şekline dönüştürün.

Şekillendirin ve yumurta biçiminin baş ucunu uzun, yılan benzeri bir boyun içine çekin. Bir başparmak bedeninde kil toprağı tut ve ejderhanın başına yerleştir. Boynunun ucuna bastırın. Ejderin ağzını açmak için bıçağını kullan.

Küçük bir başparmak boyutunda beyaz polimer kil yığını tutun ve düz çalışma alanınıza karşı düzleştirin. Yardımcı bıçağınızla minik üçgenleri çamurdan kesin ve her üçgeni ejder ağzına iyice yapıştırarak diş oluşturun.

Beyaz kilden 16 ila 20 küçük kanca şekli kazın. Onları bir kenara koyun.

Ejderin gövdesini ters çevirin ve dört kısa bacağı ejderhanın altından dışarı çekin ve bacak uçlarında ayak oluşturun. Minik kanca şekillerinin dört veya beşini her ayağın kenarına bir sıra halinde takın.

Ejderin etrafına örgülü bir kumaş parçası sarın ve hafifçe çamurun içine doğru bastırın. Örgü kumaşı çıkarın. Bu ejderin pullarını yaratacaktır.

Bir bebeğin yumruğu kadar bir parça kil alın. İş yüzeyinize düzleştirin. Yardımcı bıçağınızı kullanarak kilden bir şemsiye şekli kesin. Şemsiye şeklinin üzerine parmaklıklar için eğri çizgiler çizmek için yardımcı bıçağınızı kullanın.

Şemsiyeyi orta dikey bir çizgi ile yarıya kesin. Bunlar ejderha kanatlarınız olacak.

Her bir kanadını ejderhanın arkasına, kilin içine sıkıca bastırarak takın. Kalan kil ile altı küçük üçgen kesin. Bunlar ejderin sivri uçları olacak. Ejderin sırtının ortasındaki her başa basın.

Ejderhayı fırın tepsisine koyun. En az 270 derece Fahrenhayt ile 20 dakika pişirin veya polimer kilinizin talimatlarına uygun olarak. Ejder heykelinin soğumasına izin verin.

Boya fırçanızı metalik yeşil boya batırın ve ejderhayı düz bir kat boya ile örtün. Boya fırçanızı kırmızı boya batırın ve ejderinizin gözlerini kırmızı renge boyayın. Dişleri ve pençeleri beyaza boyamak için ince ayrıntılı bir fırça kullanın, eğer beyaz olmasını istiyorsanız veya ejderhayı daha vahşileştirmek için dişler ve pençeler üzerine damla veya kırmızı boya dökün. Ejderin gece boyunca kurumasına izin verin.