kolay doldurulmuş kâğıt çiçekler nasıl yapılır

Dantelli kâğıt, narin çiçekler, kıvrımlı harfler ve minyatür üzüm gibi güzel, zarif ve basit tasarımlar oluşturur. Doldurma kağıdı çiçekleri oluşturmak, bir delme aleti olmaksızın bile kolaydır. Birkaç daktilo zanaat makası, birkaç dakika içinde narin papatyalar veya pembe koni florlar yaratabilir.

İstediğiniz yaprağın genişliğine bir kağıt şerit koyun, ek bir sekiz inç ile merkezleyin. Birden fazla yaprak teli veya 4 veya 5 inç gibi kısa bir şerit istiyorsanız şerit uzun olabilir. Boyu düzeltmek için pembe renk makası veya el işi makası kullanın ve petal uçlarınıza eğri veya nokta ekleyin.

Kağıttaki derin yarıkları, yaprakları için istediğiniz uzunluk ve genişliği kesin, şeridi diğer tarafa sağlam bırakın. Taç yapraklarını karahindiba gibi inceltip hassaslaştırabilir ya da papatya gibi makas uçlu ipuçları ile genişleyebilirsiniz. Bu size kalmış ve tercih ettiğiniz çiçek tasarımı.

Kağıt sıkıştıracak bir aletiniz yoksa elinizle kağıt bandını boyuna yuvarlamaya başlayın. Merkezin çiçeğin her iki ucundan dışarıya doğru kaytığından emin olmak için kontrol edin.

Kağıdın sonuna gelene kadar döndürün ve sonunu rulo haline yapıştırın. Yapışkan kuruyana kadar bekletin.

Çiçeklerin merkezinden taç yaprakları geri bükün ve hafifçe düzenleyin, böylece katmanlar doğal görünür.

İkinci renk seçiminizden birinciden daha dar bir şerit kesin ve sıkı bir boruya sarın. Çiçeğinizin ortasına sığmayacak kadar kalın olmadığından emin olun: Öyleyse, ucunun ucunu açın ve aşımı kesin. Tüpü çiçeğinizin ortasında kaydırın ve çiçeğiniz için bir merkez veya “göz” oluşturarak biraz içeri doğru açmasına izin verin. (Kaymayı istemiyorsanız önceden bir tutkal dokunuşu ekleyin.)

Her türlü çiçeği tüylemek için farklı renk ve doku kağıtlarıyla denemeler yapın.

Onları boyutlu bir dekorasyon için bir kartın önüne yapıştırın veya büyük bir tasarımın arkasına bir emniyet pimi tutkal edin ve bir broş olarak giyin.