köpek şampuanı ve kremi nasıl yapılır

Köpeklerin sık sık yıkanması gerekmez, ancak yaptıklarında şampuanınızın ve kremi köpeğinize zarar verebilecek veya cildini tahriş edebilecek herhangi bir bileşen içermediğini bilmek rahattır. Ev yapımı köpek şampuarları ve kremi huzur sunar ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Birkaç hava geçirmez plastik şişeyi sabun ve sıcak su ile iyice yıkayın. Tüm sabun artıklarını çıkarmak için iyice çalkalayın.

İki fincan damıtılmış su, bir fincan tamamen doğal elma sirkesi, bir buçuk fincan yüzde yüz bitkisel sıvı gliserin ve bir buçuk bardak sıvı Kastilya sabunu plastik şişelerinize birleştirin. Tüm malzemeleri karıştırmak için şiddetle sallayın.

Şampuanınıza bir ila iki damla uçucu yağ lavanta ekleyin (bir şişe veya bir büyük şişedeki iki damla). Yağı karıştırmak için iyice çalkalayın. Serin, kuru bir yerde saklayın.

Birkaç hava geçirmez plastik şişeyi sabun ve sıcak su ile iyice yıkayın. Tüm sabun artıklarını çıkarmak için iyice çalkalayın.

Orta çaydanlıkta iki buçuk bardak su damıtılmış su kaynatın. Kaynar suya bir çay kaşığı kurutulmuş veya taze biberiye ekleyin. Isıdan uzaklaştırın, örtün ve on dakika süreyle dikine bırakın.

Köpeğinizin cilt hassasiyetine veya alerjisine bağlı olarak köpek şampuan ve saç kremiinize farklı uçucu yağlar kullanın; Biberiye ve sedir ağacının ceketini doymuş hale getirmek için kremi köpeğinizin ceketine uygulayın ve üç ila beş dakika boyunca oturmasına izin verin. İyice durulayın.

Bir kaseye bir süzgeç koyun. Süzgeçte bir parça tülbent yerleştirin. Biberiye suyunu tülbentten geçirip biberiye süzün. Kaseyi bir kenara koyun ve biberiye suyunun tamamen soğumasını bekleyin.

Biberiye suyunu bir veya iki hava geçirmez plastik şişeye boşaltın (iki şişe kullanıyorsanız, karışımın eşit şekilde dağıldığından emin olun).

Biberiye suyuna sedir ağacının uçucu yağlarından bir ila iki damla ekleyin (bir şişede bir veya iki büyük bir şişede). Karıştırmak için kuvvetlice çalkalayın. Serin, kuru bir yerde saklayın.