koyu çikolata nasıl yapılır

Koyu çikolata, beyni uyaran, öksürükleri önleyen ve antikor ve antidiyareik etkiler sağlayan unsurları içeren faydalı bir çereztir. Ayrıca dolaşım sistemini geliştirir. Evde çikolata yapma süreci uzun ve karışık bir projedir ancak sonuç caziptir. Yeterli uygulama ile, ev tabanlı çikolatacılar, arkadaşlarınız ve aileniz için hediye almak ya da hatta küçük bir işletmeye başlamak için yeterli tecrübe kazanabilirler.

Kakao çekirdeği satın alın. Kakao çekirdeği, Gohunza.com ve International Organics gibi online perakendecilerden edinilebilir (bkz. Kaynaklar aşağıdadır).

Fasulyeleri kızartın. Fasulyeleri bir fırın tepsisine tek bir tabaka halinde yayın ve fırında 400 derece Fahrenhayt ile yaklaşık 30 dakika fırında pişirin. Kızartıcı da kullanabilirsiniz.

Fasulye soğuyunca kabukları çıkarın. Sert, kahverengi kabuklar fırının ısısından çatlamaz, bu nedenle kabuklarından soyulmasını kolaylaştırır. Aksi halde fasulye çekiçle çatlayın ve kabukları çıkarın.

Fasulyeleri harç haline getirin ve parçalara ayırmak için bir havan tozu kullanın. Harçınız yoksa, iki havlu arasına bir tabaka fasulye serpip fasulyeleri kırmak için yuvarlanan bir iğne kullanın.

Fasulye bir el değirmeni dökün. Fasulye öğütücü kadar küçük olacak şekilde öğütleyin ve sonra harç içine tekrar dökün. Parçacıklar duyuluncaya dek fıstıkları istakozla poundleyin.

Biraz su ısıtın ve büyük bir kaba dökün. Duygusal fasulye daha küçük bir kapta koyun ve ufak tefek kaseyi ısınmak için suya koyun.

Kakao sıvılaşıncaya ve oldukça pürüzsüz olana kadar fasulye harç ve pound içine tekrar dökün. Her pound kakao için yarım kilo şekeri ölçün. Karışım istediğiniz kadar tatlı olana kadar, şekeri kademeli olarak ekleyin, tadına bakın.

Çikolata kalıplarına dökün ve serin bir yerde bırakın.

Derisi çekilmiş fasulye alıyorsanız kakaon çekirdeğinden kabukları çıkarma işleminden kaçınabilirsiniz: Çok miktarda kakao çekirdeği hazırlarsanız davul gerekir. Tamburunu bir ateşin üzerinde döndürerek fasulyeyi kavurabilirsiniz.