kristal çakra bilezikleri nasıl yapılır

Çakralar, omurga tabanından kafa üstü boyunca uzanan dönen enerji merkezleridir. Vücuttaki yedi enerji merkezini sembolize eden bir bilezik, güçlü bir sembol ve meditasyon yardımcısıdır; vücuttaki hizalamayla ilişkili olarak renklere bakmak, her çakrayı hizalarken, odağı belirleyecektir. Bir çakra bileziği, hayatınızdaki manevi gurular ya da arkadaşlar için olağandışı düşünceli bir armağandır ve kesinlikle uzun yıllar boyunca değer kazanacaktır.

Kristallerinizi ve boncuklarınızı bir havlunun üzerine koyarak etrafında dönmesini önleyin.

Elastik kabloyu iki kez bilek etrafınıza sarın ve uçları bağlamak için fazladan bir 4 inç ekleyin. İki kord oluşturmak için kordonu yarıya kadar kesin, iki kordonla boncuklanma bileziklerin sağlamlığını ve dayanıklılığını artırır.

Bir ucundan 2 inç güvenli bir düğüm tutturun. Aynı düğüm üzerinde ikinci bir düğüm sıkıca çekin.

Kırmızı olan ilk veya temel çakra rengi ile başlayan bir kristal boncuk ekleyin. Renkli boncukları bu sırada sıkıştırmaya devam edin: turuncu veya sakral çakra, sarı veya mide çakra, yeşil veya kalp çakra, mavi veya boğaz çakra, çivit veya üçüncü göz çakrası ve mor veya taç çakrası. Her çakra renk boncuğunu bir gümüş veya altın boncukla değiştirin.

2 inçlik kablo kalana kadar renkleri ve dönüşüm boncuklarını tekrarlayın.

Bileziği bitirmek için kordonun diğer ucunu bağlayan çift veya üçlü düğümleri bağlayın.

Bilekte olmasını istediğiniz gibi çorba üzerine bileziği takın; bu, gerginlik çeker, böylece düğüm noktasını yapıştırabilirsiniz. Düğümü örtecek küçük bir damla tutkal sıkıştırın. Bir saat boyunca kurumaya bırakın.

Aynı yönergeleri izleyerek ve kristal boncukların yerine her çakraya karşılık gelen yarı değerli taşlar ve değerli taşlar kullanarak bir çakra şifalı bilezik oluşturabilirsiniz.