lisedeki para kazanma

Hâlâ lise öğrencisi olsanız bile, para kazanmaya ve kendi kendine yeterli hale gelmeye başlamak için asla erken değildir. İster yeni bir aksesuara veya gelecekteki üniversite eğitiminize hazır olduğunuzdan, nakit hızlı nasıl üreteceğinizi bilmek, geleceğiniz için sağlıklı bir mali temel oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Peyzaj hizmetleri sunun. Her yaştaki lise öğrencileri aileleri, arkadaşları ve komşuları şarj edebilir — onları doğrudan çağırabilir veya çim biçme, çitleri kırpma ve bahçeleri yırtı kaldırma gibi temel hizmetler için doğrudan mahalle bülten panolarına el ilanları gönderebilir. Gerekli ekipman belirli görevlerinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak çim biçme makinesi gibi temel bilgiler ebeveyninizden alınabilir veya yerel bir kreşten kiralanabilir. Ev sahibi, kendi çim biçicilerinin sahibi olabilir ve bu da sadece kullanabilirsiniz.

Yaz boyunca, birçok işveren lisedeki öğrencileri işe almaya hazır olan geçici bir iş başvurusunda bulunun. Seçenekler arasında bir restoranda servis yapmak veya bir kafede çalışmak yer alıyor. Geleneksel yaz koşularını yenmek için, CNN Money, Mayıs ya da Haziran’dan önce bu tür işler için başvurmayı öneriyor — o zaman pek çok lise öğrencisi aynı pozisyonlar için yarışıyor. Bunun yerine, ilkbaharın ilkbaharında başvurun ve hafta sonları ve geceleri çalışmaya hemen başlamayı önerin.

Eski eşyalarını sat. Lise öğrencileri, bazıları değerli bulabilecekleri zihin-boggling miktarda aksesuar, alet ve kıyafet toplayabilir. Seçenekler arasında öğeleri bir çevrimiçi açık artırmadaki postalamayı ya da seri ilanlara bir reklam koymayı içerir. Örneğin, eski video oyun sistemlerinden gelen eski oyun kartuşları bugün bir kaç dolar getirebilir.

Yazma veya tasarım beceriniz gibi yeteneklerinizi pazarlayın. Birçok lise öğrencisi çıkarlarını ve hobilerini freerance ödülleri vermeye yönlendirebilirken aynı zamanda özgeçmişinde harika görünebilen bir deneyim kazanabilir. Örneğin, İngilizce diline sevgi dolu bir genç düzenleme becerilerini yerel işletmeler, restoranlar ve diğer kurumlara sunabilir.

CNN Money’e göre, lise öğrencisinin ortalama bir yaz kariyerine 10-12 geleneksel yaz iş başvurusunda bulunması gerekiyor.