maruz kalan agrega döşeme yapımı nasıl yapılır

Bir finişer verandası veya geçidi inşa ederken, önceden imal edilen döşeme ürünlerini satın almanın maliyeti eklenebilir. Onları satın almak yerine döşeme yaparak tasarruf edin. Kauçuk bir finişer kalıpına beton dökerek bir finişer yapın. Kauçuk kalıpların sertleşmiş betonlardan kolaylıkla çıkarılmasını sağlar ve çoklu taşların oluşturulması için ayakta kalır. Çekiş güvencesi istendiğinde pürüzsüz döşeme yerine açık agrega oluşturun.

Korunan bir iş yüzeyinde en az dört kauçuk finiş kalıbı hizalayın. Birden fazla kalıp kullanılması, dökme başına daha büyük beton dökümleri ve çok sayıda döşeme verimi sağlar.

Kaplama kalıplarının iç kısımlarını kalıp bırakma ile püskürtün. Bir sıvı kalıp ayırıcıya gerek yoktur, çünkü beton kauçuğa yapışmayacak, ancak kalıpların ömrünü uzatacak ve kolayca çıkmasını sağlayacaktır.

Karıştırma kalıplarının altlarında yarı ufak parçalar halinde ezilmiş kaya veya küçük çakıl serpin.

Kalın, çorba kıvamı gelinceye kadar hızla ayarlanan beton premiksineye biraz su ekleyin, böylece kalıpları doldurmak için gerekli olan beton premiks miktarını oluşturun. Döşeme renkleri için istenirse beton rengi ekleyin.

Beton kalıplara dökerek kalıpları ağzına kadar doldurun.

Kalıpları hafifçe sarsın ve kalıpların yanındaki veya altındaki masaya dokunun. Betonun içine sıkışmış olabilecek hava ceplerini serbest bırakın. Hava ceplerinden ayrıldıktan sonra kalıpların kenarlarına düşen herhangi bir beton seviyesi varsa biraz daha somut ekleyin.

Sertleşene kadar beton birkaç dakika bekletin. Lastiğin kenarlarını bükün ve lastik kalıpları döşeme yüzeylerinden soyun. Döşeme takımlarını ters çevir. Kalıp tabanlarına serpilmiş ezilmiş kaya veya çakıllar, maruz kalan agrega yüzeyleri oluşturmak üzere kaplamaların üstlerine gömülürler.

Döşeme takımlarını plastik altına yerleştirin. Su ile kaplayarak kuruma süreci boyunca plastik altına bırakın. Hızlı kuruyan beton genellikle bir saat içinde iyileşir.

Proje için gerekli toplam döşeme sayısını oluşturmak için döşeme dökümüne devam edin.