mini schnauzer’ı nasıl kabarık yapabilirim

Minyatür enjektörler karakteristik sakalları ve çift kat ile tanınan samimi, yakışıklı, kompakt köpeklerdir. Saç ekimi sırasında saçları büyüdüklerinde schnauzer kabarık görünse de, vücudun dış kabuğu cildin yakınında bulunan yumuşak kürklere kıyasla kaba ve düzenseldir, kabarık hissetmezler. Klasik minyatür schnauzer kesim, kıl ve bacaklar üzerine kabarık kürk, kafa, boyun, kuyruk ve vücuda yakın kesim yapar. Biraz daha uzun kesim saç dökülmesini giderecek ve hayvanınızı sağlıklı ve daha rahat hale getirecek ve daha yumuşak bir his ve görünüm elde edecektir. Düzenli bakım yapıldığında, minyatür schnauzer bakmak ve beklemek için bir zevk olacaktır.

Evcil hayvanınızı ceketini korumak, paspaslamayı önlemek ve parazitleri veya diğer cilt problemlerini başlangıç ​​aşamasında tespit etmek için günlük olarak fırçalayın. Kahverengi fırça veya kaygan fırça ile saçın doğal tohumuna karşı fırçalayın ve kürkten tüm kabarık ve yumuşak kılları temizleyin, ardından saçları düzeltmek için tahıldan kullanın. Paspas tespit ederseniz, cildi çekmeyi önlemek için elinizi paspasın altına yerleştirin, daha sonra tarak alanından tarayın. Mat çok tarakla geri almak için sıkı ise, bir makas ile snip.

Sünneri ayda bir kez veya kirlendiğinde yıkayın. Pamuk toplarını evcil hayvanınızın kulaklarına yerleştirin ve başını ve boynunu suyun üstünde tutun. Özellikle köpekler için yapılmış sıcak su ve şampuan kullanın. Evcilınızda pire sorunu varsa, haşere kontrol şampuanı kullanın. Şampuanı durulayın ve köpek kremi ile izleyin. Evcil hayvanınızı iyice durulayın ve bir üfleme kurutucuyla kurutun. Kürkü düz ve kabarık tutmak için, kururken evcil hayvanınızın bacaklarını fırça ile fırçalayın. Evcil hayvanınız kuru olduğunda, bakım işlemini tamamlamak için onu kaygan bir fırça ile fırçalayın.

Mevsime bağlı olarak hayvanınızı her ay bir veya iki ayda bir damatınıza götürün. Damcana mümkün olduğunca uzun süre kürkten, bacaklardan, sakaldan ve göğüsten ayrılmasını ve bele bir saçak bırakmasını söyleyin. Zımbalığın vücudun yalnızca kürkünü kesmesini ve kıllı dış katın sökülmesini isteyin ve yumuşak astarın mümkün olduğunca geride kalmasını sağlayın. Bir schnauzer’ı bu şekilde tımar etmek, kaba ve düz kürkü ortadan kaldırırken olabildiğince çok yığın ve yumuşak kürk sağlayacaktır. Süngerinizi kendiniz damatlamayı tercih ederseniz bir sonraki adımdaki talimatları uygulayın.

Fırçalayın, yıkan, kurutun ve kırpma işleminden önce schnauzer’inizi tekrar fırçalayın. Schnauzer’ın cildini sıkı tutun ve vücudu ve boyun kürkünü iyi yağlanmış bir 5 bıçakla tohum boyunca sıkın. Kaba kürkün çıkarıldığını doğrulamak için schnauzer’ın ceketini hissedin. Kürk hala kaba ise, kürk mümkün olduğunca uzun süreye kadar yavaş yavaş daha yüksek bıçak boyutlarıyla klipsleyin, ancak yine de yumuşaktır. Köpeğin bacağına ve göğsüne harmanlanmış bir görünüm elde etmek için bıçağı ters yönde çevirin. Alanı düzgün tutmak için köpeğin kuyruğunun alt kısmını 30 bıçakla sıkıştırın ve kulak enfeksiyonunu önlemek için kulakların içine ve dışına 40 bıçakla sıkın. Kir ve parazitlerin birikmesini önlemek için ayağın pedlerini düzeltmek için 40 bıçağı kullanın. İstenirse köpek bacaklarını ve göğsünüzü 40 bıçakla düzeltin, kürkü temizlemek ve vücutla orantılı hale getirmek için tahıldan kırpın ve mümkün olduğunca çok kabartma bırakın.

Show köpeklerin gösteri halkası standartlarını karşılamak için katlarını soyulmuş veya çekmişlerdir. Köpeğinizi göstermeyi planlamadıkça bu gereksizdir. Minyatür enjektörler, katlarının soyulup bakılmadığına bakmaksızın harika görünecek ve hissedeceklerdir.

Parazitler evcil hayvanınızın derisini tahriş edebilir ve ısırıp çizilmesini sağlayabilir. Yaralama ve çizme, bir rahatsızlık belirtisi olup, evcil hayvanınızın ceketini de çarpıtabilir. Rahatsızlığı ve hastalığı önlemek ve cilt ve ceket sağlığını geliştirmek için, kaşıntıyı dikkatle inceleyin ve kene ve pireleri pens ile çıkarın. Zararlıları alkol sürtünen kavanozda yok edin. Diğer ısırgan zararlıları tespit etmek için evcil hayvanınızın katıyla pire tarayarak tarayın. Birkaç zararlıdan daha fazlası varsa, veterinerinize başvurun ve ona uygun bir pire ve kene ilaçları önerin.