nane şekeri nasıl yapılır

Nane bitkisi, tıpta, kozmetikte, mutfak sanatında ve süs dekorlarında kullanımları için tarih boyunca ödüllendirildi. Nane en iyisi tatlı, canlandırıcı ve mentol aromasıyla bilinir. Misafirperverliğin bir sembolü olarak kaydedilmiştir ve yaygın olarak kokulu potpurilerde kullanılır. Nane havayı, duyulara yatıştırıcı bir aroma ile geliştirir. Kokusu, sivrisinek, karıncalar ve kemirgenler gibi zararlıları bertaraf eder ve çok yararlı bir ev bitkisi haline getirir. Bir nane fabrikasına erişim ve bazı yaygın ev eşyalarının yardımıyla, kolayca lezzetli hoş kokulu bir nane şekeri üretebilirsiniz.

Makas alın ve nane bitkisinin her kökünden klipsleyin.

Kirleri ve kirleri temizlemek için gövdeleri serinletmek için oda sıcaklığında su ile durulayın.

Saplardan fazla su çalkalayın. Havalı kurutucuyu en havalı ayarında kullanın ve herhangi bir gizli su damlalarını çıkarmak için havanın yüzeyindeki havayı hafifçe üfleyin.

Nane doğal olarak yüksek su içeriğine sahiptir ve bu da suyun kalıp almaya hassas olmasını sağlar, bu nedenle kurutmak için kağıt torbasına yerleştirilmeden önce nane üzerinde su kalmadığından emin olunması önemlidir.

Birbirine bağlamak için sarmalın çevresinin etrafına sarılı bir pakette daha fazla beş saplama kullanmadan nane sapları demetleri oluşturun.

Havlu için makasları kullanarak kağıt torbalarındaki yarıkları kesin.

Darphane demeti başlığını önce kağıt torbasının altına yerleştirin ve ardından kağıt torbasını, elastik bir lastik bantla sapların ucuna sabitleyin.

İyi bir sirkülasyona sahip, serin ve kuru bir yerde bir duvar kancası yerleştirin ve lastik bandı bir çapa olarak kullanarak, nane dolu kağıt torbayı baş örtücünün üstüne ters olarak asın. Nane kaynaklarının iki hafta kurumasını bekleyin.

Kağıt poşetinden nane kaynaklarını çıkarın ve kurutulmuş yaprakları kağıt poşetinin altına, sapta kalmış yapraklarla birlikte toplamayın.

Nane bitkisinin hasatı için en uygun zaman sabah ve tomurcuklan henüz açılmadığı zamanlardır. Bu, nane aromatik yağlarının en güçlü olduğu zamandır.

İstenmeyen zararlıları uzak tutmak için nane nane sosunu mutfakta tutun.

Kurutulmuş nane yaprakları cam kavanoz ya da kapalı bir plastik kap gibi hava geçirmez bir kapta yerleştirilir.

Kurutulmuş nane yelpazesini dekoratif bir hasır sepetinde sergileyin ya da nane nane yağı ile doldurulmuş bir cam kavanoza ılık su ilave edin ve nane nazik aromasını dağıtmak için onu bir tart ısıtıcısına yerleştirin.