nasıl kürk halı yapmak

Bir zamanlar bir hayvanın her kısmı bir şey için kullanıldığı zamanlar oldu ve hiçbir şey boşa gitmedi. Hayvanları avlamaktan hoşlanıyorsanız, etrafta bir adım ilerleyip kürklü bir halının nasıl hazırlanacağını öğrenin? Kürk, sıcak, lüks ve genellikle pahalı. Kendi kürk halılarınızı yapmak o zaman onları satın alarak daha ekonomiktir ve hasat ettiğiniz avdan daha az israf edersiniz.

Taze hayvan kürkünü bir küvete yerleştirin ve kalan kanı temizlemek ve sıcağı soğutmak için soğuk suyla örtün. Hayvan kürkünü kaldırın ve kullanılmış suyun boşaltılmasına izin verin.

Hayvan kürkünü, kürkü olmayan tarafın yukarı bakacak şekilde çevirin ve tamamen tuzla örtün. Hayvanları saklamak için düz bir yüzeye, tuz yüzeyi yukarı bakacak şekilde bırakın. Bu, türe ve boyuta bağlı olarak, iki haftaya kadar sürebilir.

Kurutma sakını hissedin. Açık hissi uyandığında, tuzu sarsarak havayı kurutmayı bitirmek için gölgede asın.

Kalan tuzdan sallayın ve 30 galonluk bir plastik çöp tenekesine koyun. Çöp kutusunu temiz soğuk suyla doldurun ve saklamaya bırakın. Sanki kir gibi görünüyorsa, sanki temiz olacak ve yumuşak hissedinceye kadar suyu değiştirin.

Hayvan kürkünü tekrar cilt tarafı yukarı bakacak şekilde düzleştirin ve geriye kalan et ve yağları büyük bir kaşıkla veya sıkıcı bir bıçakla temizleyin. Kalan partikülleri ve kanları temizlemek için, gerekirse soğuk suya dalın ve sonra 30 galon çöp kutusunu boşaltın.

30 galonluk plastik çöp kutusunu ılık suyla tekrar doldurun ve boraks ve çamaşır deterjanı, hayvan saklamayı kaplamak için gereken her galon suya 1 ons oranında ekleyin. Solüsyonun altındaki saklamayı uzun tahta sopayla itin ve karıştırın. Saklamayı kaldırın ve esnekleştirmek için deriyi tekrar kazıyın ve kesinlikle yağ veya kas kalmadığından emin olun.

Hayvan saklamasını ılık suda birkaç kez durulayın, tenekede suyu sık sık gerektikçe değiştirin. Suyun hayvan sızıntısından sıyrılmasına izin verin. İşlemi kolaylaştırmak için hafifçe sıkın, ancak saklamayı sıkmayın ya da sıkmayın.

Hayvanın tırnakları bir kontrplak parçasına saklanır veya bir saklamaya bağlanır ve kısmen kurutulmasına izin verilir. Hala nemli olsa da, hafifçe nemlendirin ve yumuşatmak için ahşap bir kenarı üzerinde ileri geri hareket ettirin.

Plastik bir kapta 3 galon temiz, ılık su doldurun. Dikkatle 3 ½ libreden karıştırın. soda külü ve 6 lbs. Tamamen çözülünceye kadar karıştırmaya devam edin.

İkinci kaba 9 galon temiz, ılık su doldurun. 1 ½ librede dikkatlice karıştırın. Krom şablonu tamamen çözünene kadar.

Tuz çözeltisini, krom şap çözeltisini içeren kaba yavaşça dökün, süre boyunca dikkatlice karıştırın. İhtiyacınız olana kadar çözümün üzerine bir kapak koyun.

Ahşap ıslatma namlusuna 32 galonluk ılık su ilave edin ve 4 galon krom şap / tuz karışımını ekleyin. Karıştırana kadar karıştırın. Tamamen suya batıncaya kadar hayvan derisini çözeltiye itin. Günde birkaç kez karıştırarak 3 gün kadar bekletin.

Saklamayı çubukla kaldırın ve kalan krom şap / tuz çözeltisinin yarısını ahşap namluya ekleyin. Hazneyi tekrar namluya batırın ve sık sık karıştırarak 3 gün daha bekletin. Bu işlemi 3 gün sonra tekrarlayın, kalan çözeltiyi ilave edin ve saklamadan önce 3 gün daha ıslatın ve birkaç kez soğuk suyla durulayın.

İkinci 30 galonluk çöp tenekesinde 20 galonluk ılık suya 1 libre boraks ekleyin. Hayvan saklambağnı 24 saat boyunca su altında bırakın, sık sık karıştırın. Hayvan derisini çıkarın ve işlemi 24 saat boyunca temiz, soğuk suya yerleştirin, işlem sırasında suyunu en az 6 kez değiştirin. Suyun hayvan saklamasından damlasın.

Hayvan kürkünü tartın ve bu ağırlığı kullanarak her bir maddenin ne kadarının birleştirileceğini belirleyin. Her 10 lbs için. hayvan saklaması için 3 ½ oz ekleyin. Neat’ın ayak yağı ve 10 oz. 3 ameliyede amonyak 3 ½ oz. Büyük bir cam kavanozda ılık su.

Hayvan kürkünün deri tarafını bu karışımla kaplayın; halbuki hâlâ nemli ise. 30 dakika bekledikten sonra karışım tekrar uygulandıktan sonra kürkü plastik ile örtün ve bir gece kurumaya bırakın.

Hayvanın tırnakları bir kontrplak parçasına saklanır veya bir saklamaya bağlanır ve kısmen kurutulmasına izin verilir. Hala nemli olsa da, hafifçe nemlendirin ve yumuşatmak için ahşap bir kenarı üzerinde ileri geri hareket ettirin.

Hayvanların gizlediği kürk tarafını bir parça halı üzerine koyun ve çevresinde gezinin. Halı sırtını kesin.

Halı örtüsünü hayvan kilidinin deri tarafına halı bandıyla tutturarak yerine geçici olarak tutun.

Örme sırtını hayvan saklambaşına dikin. Ardından tutun, halıyı kürk tarafına getirin ve herhangi bir ürünü çıkarmak ve kürkü yumuşatmak için fırçayı kullanın.