organza tablo sallama nasıl yapılır

Düğün resepsiyonunuzda veya organze masa sarkmalarıyla bir sonraki resmi partide tabloların önünü açın. Kumaş tırnakları düz bir masa örtüsü kenarlarını göz alıcı renkte lüks katlar halinde süslüyor. Artı, hızlıca bu basit dalgalanmaları hazırlayabilirsiniz.

Tabla uzunluğunun bir buçuk katı olan bir organza kumaş parçasını ölçün ve kesin.

Organza’nın her ucundan yaklaşık 4 veya 5 inç aşağıda ölçün. Her iki noktada da organza bir şerit bağlayın. Masa örtüsünün kenarlarını örtmek için daha fazla kumaş vermek istiyorsanız, şeridi her iki ucundan aşağıya doğru bağlayın.

Organza takozunun bir tarafını ince şerit ile bağlandığı masaya sabitleyin. Ekilen kumaşı masanın dış kenarından sağa ve masanın üst kısmına birkaç inç koyun. Çiçek siparişi iğnesini masa örtüsünün altından yukarıya kaydırın ve demlenmiş organze bir bölümünden, ardından organze ve masa örtüsünden geçirin. Pimi küçük bir mantar veya köpük parçasıyla sabitleyin.

Organza takozunun diğer tarafını tablonun diğer ucuna sabitleyin. Ördeklerin tarak görünümünde asılı kalmasını istiyorsanız, organza üst kenarını şeritten hafifçe çekin. Organza üst kenarı masa kenarı ile aynı seviyeye gelene kadar çekin ve daha sonra yerine oturtun.

Organza bir tarafı üzerine bir kumaş şerit tutturun ve masanın üzerine tutturun. Kurdeleyi gerçekten sabitlemek için, masa örtüsü ve organze takozundan geçirin. Yaylardan birinin altındaki pimi gizlemeye çalışın. Organza’nın diğer ucundan başka bir yay da aynı şekilde tutturun.