özel ortez nasıl yapılır

Reçetesiz ortotik, ayağınıza uymaya çalışırken verimsiz olabilir. Bazen, özel bir ortotik yapmak, uygulanabilir ve sağlıklı bir seçenektir. Ortez pahalı, rahatsız edici ve hantal olabilir. Pek çok farklı stil ve özellik ile ayağınıza kontur bulacak birini bulmak zor olabilir. Kendiniz veya başkası için özel bir ortez üretirken, cihazın düzgün çalışacağından ve kişinin gerektirdiği desteği sağladığından emin olursunuz.

Dizinizin 90 derece açı yapacak şekilde oturun. Ayak altına ince bir karton parça koyun (dosya klasörü yeterlidir).

Bir işaretleyici kullanarak ayağınızın bir çizgisini izleyin. Ayağınızın topuğunun ve topuğunun kağıda temas ettiğini işaretleyin.

Ayağınızı kağıttan çıkarın. Dış hattın kemer alanına biraz kereste koyun. Krikoyu kemer alanının tamamına yaymak için parmağınızı kullanın.

Klozet üzerine plastik yiyecek sarın. Ayağınızı anahattanın üzerine geri koyun. Kordonun eşit olarak dağıldığından emin olmak için topuk, top ve ayaklarınızın kenarlarına sıkıca bastırın.

Ayağınızı çıkarın ve kalafatürün 48 saat boyunca iyileşmesine izin verin. Plastik yiyecek sargısını çıkarın ve kağıdı ayağınızın tam konturlarına kadar kesin.

Kaldıraç ayağınızı ayarlarken, daha ince bir taban ve kemer oluşturmak için ayakta kalabilirsiniz.