para yenilemek nasıl yapılır?

Evleri yenilemek, birincil gelir kaynağı haline gelebilecek ekstra para kazanmanın etkili bir yolunu sunar. Güçlü yönlerinin nerede olursa olsun, herhangi bir mülkte iyileştirmeler yapabilir ve daha yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya sürdürebilirsiniz. Bir bölgedeki konut piyasa koşullarına bağlı olarak, bir evin çevrilmesini yenilemek, size bir sağlık kazancı sağlayabilir.

Bir mülke kar getirmek için öncelikle piyasa değerinin altında bir ev bulmalısınız. Başlangıç ​​olarak, yerel Çoklu Listeleme Servisi veritabanınızı, çevrimiçi ilan sitelerini ve gazeteyi arayın. Bir emlakçı, fırsat bulmanıza yardımcı olabilir ve bilmediğiniz girişlere erişebilir. Biraz risk almak istiyorsanız, bankaya ait bir mülk satın alın veya bir mülkte vergi müzayede ile teklif vermeyi düşünün. Satın almayı planladığınız herhangi bir mülk için bir fayda-maliyet analizi yapın ve zamana, paraya ve emeğe değer olup olmadığına dair bilgi edinmek için yenileyin.

Yenileme süreci, hem ipotek ödemeleri hem de malzeme gibi değişken maliyetler gibi sabit giderler için mali taahhüdü içerir. Bununla birlikte, malzeme satın alma ve aylık fatura ödemelerine ek olarak, tesisatçıları, elektrikçileri, genel müteahhitleri ve diğer kullanicileri istihdam etme maliyetlerini de hesaba katmanız gerekir. Yenileme projelerinin en yüksek yatırım getirisi ve hangi finansal ve zaman taahhütlerine gereksinim duyacağınıza ilişkin daha güçlü bir ele almaya başlamadan önce bilgili profesyonellerle görüşün.

Bir fiyata yerleştikten sonra, satılık mülkünü sahibi veya bir emlak komisyoncusu tarafından listeleyebilirsiniz. Broker ücretleri ciddi bir masraf katar, ancak FSBO rotasına giderseniz, pazarı değerlendirmek, reklamlar yerleştirmek, ziyaretler düzenlemek veya evleri düzenlemek, daha ileri denetimler veya değerlendirmeler için alıcı acentelerle koordinasyon yapmak, teklifleri müzakere etmek de dahil olmak üzere tüm ayak işlerini yapmaya hazırlıklı olmalısınız ve kapanışa katılmak.

Satışa alternatif olarak, bunun yerine bir ev sahibi olmaya ve yenilenen mülkünüzü kiralamaya karar verebilirsiniz. Bu rotaya giderken bir satıştan hiçbir götürü para kazanmayacağınız anlamına gelir, tadilat projesinin masrafı hala haklı çıkabilir. Bunun nedeni, mülkün yenilenmesinden sonra aylık daha yüksek kira ücreti alma esnekliğinizdir. Sonunda, yatırımınızı telafi edeceksiniz ve sonraki gelirlerin tamamı kâr edecektir.

Nakit varlık satın almaya başlamak için yeterli öz sermaye yaratmak için birden çok konut açmayı planlayanların çoğunlukla nihai hedefidir. Bunun nedeni, özellikle düzenli işinizden çıkmanız durumunda finansman almak zor olabilir. Bir ipotek almaya başlasanız bile, mülkünüzü o kadar hızlı sattığınız için muhtemelen ön ödeme cezaları ile karşı karşıya kalacaksınız. El altında daha büyük bir peşin ödeme almak ve gayrimenkul avukatıyla çalışmak, evleri nakit olarak satın almaya hazır olana kadar finansman sağlamayı kolaylaştırabilir.