Photoshop’ta pinstripleri nasıl oluştururum

Pinstripes en çok erkek takımıyla ilişkili olabilir, ancak ince tasarımları grafik görüntü için ideal bir arka plan görevi görebilir. İster siyah çizgili hafif çizgilere, isterse daha yazlık bir renge bakarsanız, pinstripler büyük, gösterişsiz bir taahhüt olmadan moda sunar. Pinstripes ayrıca Adobe Photoshop’u kullanarak düz ve dar çizgi ip çizgilerini kolaylaştıran bir grafik yazılım programı kullanarak onları ön ve ortada çalışır.

Photoshop’u açın. “Dosya” yı tıklayın. “Yeni” yi tıklayın. “Ad” kutusuna “Pinstripes” yazın. Kutularına “Genişlik” ve “Yükseklik” yazarak pinstripe grafiğin boyutunu ayarlayın (her biri için “7” gibi). Her açılır menüden “inç” i seçin. “Arka Plan İçeriği” menüsünden “Beyaz” seçin ve “Tamam” düğmesine tıklayın.

“Araçlar” paletinin altındaki sol üstteki renkli kutuyu tıklayın ve “Renk Seçici’yi” açın. İğne şeridi tasarımında hakim ton olarak ana renk olarak kullanılacak bir renk seçin. “Tamam” ı tıklayın.

“Araçlar” bölmesinin ortasındaki “Boya Kovası” aracını tıklayın. İmleç bir boya kovası tasarımına geçer. Ana “iğne şeridi rengi” ile doldurmak için beyaz “Pinstripes” kutusunun herhangi bir yerini tıklayın.

Zıt renk pinstripe için “Renk Seçici” nden yeni bir renk seçin. “Tamam” ı tıklayın.

“Araçlar” bölmesinin altındaki gri bir dikdörtgen, daire, yıldız veya çizgiye benzeyen şekil aracı simgesini sağ tıklayın. Açılır menüden “Hat Aracı” nı seçin.

Ekranın üst kısmındaki araç çubuğundaki “Ağırlık” kutusunu kontrol edin. “1 px” değilse kutuya “1 px” yazın.

Klavyede “Shift” tuşunu basılı tutun. “Pinstripes” kutusunun üstündeki gri boşluğun herhangi bir yerini tıklayın ve imleci beyaz kutunun altına doğru aşağı doğru sürükleyin. İğne şeridi çalışma alanının gri bölümüne girerse endişelenmeyin; Photoshop bu aşırı yükü yazdırırken veya tasarımdan tasarruf etmez.

İmleci hafifçe yana doğru hareket ettirin ve ilk iğne şeridinin yanına az miktarda oda bırakın. “Shift” tuşuna basmayı tekrarlayın ve çizgi boşluğunu doldurmak için ek çizgiler sürükleyin ve çizin.

“Dosya” menüsünü tıklayın. “Farklı Kaydet” i tıklayın. İğne şeridi tasarımını kaydedeceğiniz yeri belirleyin ve “Kaydet” düğmesini tıklayın.