polimer kil boncuklar nasıl parlatılır

Polimer kil boncuk yapmak mücevhere tasarımcı bir dokunuş eklemek için yaratıcı bir yöntemdir. Tek başına polimer kilin renkli ama mat bir görünümü vardır ancak parlak yüzey elde etmek için tasarlanmış çeşitli ürünlerden birini uygulayarak polimer kil boncukların parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün polimer kil ile uyumlu olduğundan emin olmak için, boncuklarınızda kullanmadan önce sertleştirilmiş kil üzerinde test edin. Emaye bazlı ürünler, belirli zemin kaplama ürünleri ve sprey parlaklığı ürünleri, polimer kil üzerinde çalışacak ve kil imalatçıları tarafından sunulan kil sırtından daha ucuza mal olabilir.

Kük bir miktarda polimer kil elle kalıplanana kadar ellerinizle çalıştırın. Yılan oluşturmak için kondisyonlu kili avucunuzla sert bir yüzey arasında döndürün.

Tek boncuk yapmak için yılanı kesin. Bir delik açmak için boncuklar yoluyla bir metal örgü iğne veya metal şiş ekleyin. Boncukları şiş üzerine bırakın. Her bir iğne üzerinde olabildiğince çok boncuk yerleştirin, her iki ucunda da en az 2 inç açık bırakarak pişirme sacına yerleştirin.

Kalay folyo ile ağız kenarlı bir fırın tabakası. Polimer kil boncuklarının askıya alınması için iğne / şiş takın. Boncukları kil üreticisinin teknik özelliklerine göre fırında pişirin. Çatlamayı önlemek için fırın içerisinde boncukların soğumasına izin verin.

Kurutulmuş, soğutulmuş boncukları fırından çıkarın. Onları fırın kağıdına sarkık bırakın.

Sertleşmiş boncukları, boya sünger kullanarak sürekli bir emaye yüzey kremi ile örtün. Kremi kurumaya bırakın.

Yüzey kremi uygulandıktan sonraki dört saat içinde her boncuğa daimi emaye boya fırçalayın. Sır uygulamak ve fırça işaretlerinden kaçınmak için bir boya süngeri kullanabilirsiniz. Net parlak parlaklık, polimer kil boncuklarının parlak olmasını sağlar. Sır bir saat kurumasını bekleyin.

Sırın ikinci katını uygulayın. Kurumaya bırakın, sonra boncukları iğne / şişten çıkarın.