sivrisinek perdeleri nasıl yapılır

Sivrisinek perdeleri, havanın sivrisinek ve diğer böcekleri dışarıda tutarken geçmesine izin veren çok ince bir kumaştan yapılmış perdeler veya perdelerdir. Bir sivrisinek perdesi, yüksek sivrisinek sayıları olan bir bölgede yaşıyorsanız kamp sırasında, yaz aylarında bir sundurma çevresinde veya bir yatağın çevresinde çadırın üzerinde çok yararlıdır. Kendi sivrisinek perdesini kumaş tutmak için sivrisinek örgülü kumaş, halat ve ağırlıklar kullanarak yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan perde çeşidini belirleyin, bu netin nasıl yapılacağını etkiler. Örneğin, geceleyin yatağını çevrelemek için bir perdeye ihtiyacınız varsa, net çok büyük olmalıdır. Öte yandan, böcekleri dışarıda tutmak için maruz kalan bir pencerenin üzerine bir perde yerleştirmeniz gerekiyorsa, daha küçük bir net kullanılabilir.

İhtiyacınız olan perdede ölçün. Örneğin, bir pencereyi kaplamanız gerekiyorsa, bir bant ölçüsü ile pencerenin uzunluğunu ve genişliğini ölçün. İstediğiniz uzunluktan birkaç santim daha uzun bir sivrisinek net kumaş parçası açın. Kumaş yeterince geniş değilse, aynı uzunluğa sahip ikinci bir parçayı ölçün ve ipliği ve dikiş iğnesini kullanarak ikisini birbirine dikin. Dikişleri dikdiğinizden emin olun ki sivrisineklerin girebileceği boşluklar olmamalıdır. Çok uzun perdeler için ideal olan bir dikiş makinesini de kullanabilirsiniz.

Perdeyi yerinde asın, böylece sivrisineklerin girebileceği boşluk kalmaz. Perdeyi, maruz kalmış bir pencere üzerinde kalıcı bir ağ gibi kalıcı olarak sabitlemek isterseniz, onu her yöne yapışkanla yapıştırabilir veya çift taraflı bant ile yerine yapıştırabilirsiniz.

Perdenin hareket ettirilmesi gerekiyorsa, örn. Yatak üzerinde bir kanopiyi bağlayın. Ağın merkezini sıkıştırın ve çevresine bir miktar ip örtün. Halatın diğer ucunu, örtünmesi gereken eşyanın üzerine perdenin eşyanın üzerine astar ve zemine dokunması için tavana bağlayın; başka hiçbir şey yoksa halatı bağlayabileceğiniz bir kancayı tavana vidalayın. Örgü yerden birkaç inç üst üste gelecek şekilde ipi yeterince uzun yapın.

Örtüü zemine ağır bir öğe koyarak tartın. Kayalar, metal ağırlıkları veya uzunlamasına kenarlar boyunca uzunlamasına döşenen panoları kullanabilirsiniz.

Perdelere girip çıkmanız gerekiyorsa ağdaki dikey bir yarık kesin. Kapatıldığında sivrisinekleri dışarıda tutacak, aynı zamanda kaldırmadan girip çıkabilmenizi sağlayan büyük örtüşen “kapılar” oluşturmak için yarık kenarlarına büyük miktarda sivrisinek net kumaşı dikin. böcek yığını.

Yaratıcı olun, sivrisineği perdeleri yapmak için pek çok farklı yol vardır, bunlardan biri diğerlerinden daha uygun olabilir.