tuğla parlak nasıl yapılır

Zamanla, mühürlenmemiş tuğlalar, özellikle trafik yoğunluğunun yüksek olduğu bir alanda veya bir şömine yakınında bırakıldıklarında kirli veya pis görünmeye başlayacaktır. Tuğlaları temizlemek kirlerin çoğunu alacak ve tekrar yeni gibi görünecektir. Fakat onları bu durumda tutmak için, koruyucu bir macun gerekecektir. Parlak, ıslak bir görünüm isteniyorsa, yüksek parlaklıktaki bir macun kullanarak hile yapmanız gerekir.

Tel fırça veya süpürge ve biraz su ile tuğlaları temizleyin. Onlara iyi bir fırçalayın, sonra alanı su ile durulayın. Bir şömine tuğlaları üzerinde kurum iseniz, suya birkaç damla bulaşık sabunu ekleyin. Aşırı sert lekeler hafif zımpara gerektirir. Bir sonraki aşamaya geçmeden önce tuğlaların tamamen kurumasına izin verin.

Su bazlı ve yağ bazlı karışımlardan birini seçin. Yağ bazlı kurur daha hızlı, ancak kokusu güçlü ve temizlemek bir boya tineri gerektirir. Su bazlı bir karışım ile kuruma süresi daha uzun olur. Bununla birlikte, kokan yok ve temizlemek için gereken tek şey sabun ve su.

Sızdırmazlık maddesini, kalın sızdırmazlık malzemeleri için kullanılan beton bir püskürtücüyle veya alan daha küçükse bir boya rulosu ile uygulayın. Makaralı olarak, mümkünse her hareketi bir yönde tutarak tuğlaları düzgünce kaplayın. Kat, tuğla yüzeyini yeterince doyurmalıdır. Çok az kat uygulamayın veya sızdırmazlık maddesi doğru şekilde yapışmayabilir.

İkinci kat uygulamadan önce birinci kat iyice kuruması için en az yarım saat bekleyin. Sızdırmaz macunu uygularken hava kabarcıkları hakkında endişelenmeyin. Birçoğu, ilk başvuru yeterince kalınlaştığı sürece kaybolur. Silindiri ters yönde çalıştıran ikinci kat uygulayın. İkinci kat tuğlaların ıslak görünümünü derinleştirecek.

Tuğla yüzeylerde dolgu macununun kirlenmesine izin vermeyin.

Yüzey üzerinde herhangi bir şey yapmadan önce en az yedi gün süngerin sertleşmesine veya sertleşmesine izin verin.