tuzlu burun spreyi nasıl yapılır

Çok az şey, doldurulmuş bir burun ile nefes almaya çalışmak kadar can sıkıcı bir şey. Burun spreyleri etkili olmakla birlikte, vücudun burun pasajlarını açık tutması için bağımlı olduğu için çoğu kişi bağımlılık yapmaya başlar. Ancak tuzlu burun spreyi bağımlılık yapıcı değildir ve genellikle etkili olur. Tezgah üzerinde tuzlu burun spreyi satın alabilirken, aşağıdaki adımları izleyerek kendiniz yapmak daha da ucuzdur.

Tüm yabancı maddeleri çıkarmak için musluk suyu 10 dakika kaynatın ve tuzu çözmek için sıcak su elde edin. Kaynayan sıcak suyun bir bardağını bir musluktaki bir sıvı kabına dökün (daha sonra kolayca dökmek için).

Ölçme kabındaki kaynar suya bir çay kaşığı kabartma tozu ve bir çay kaşığı deniz tuzu ilave edin. Su yeniden tamamen berrak hale gelene kadar karıştırın, böylece pişirme tozu ve tuzunun tamamen çözülmesini sağlar.

Suyun oda sıcaklığına soğumasına izin verin. Ardından suyu temiz bir burun spreyi içine boşaltın. Sıvıyı sıkarken burun spreyi ile her burun deliğine bir ila üç kez sıkın.

Geriye kalan tuzlu burun spreyini bir kapaklı cam kavanoz veya plastik kapta saklayın. Gerektiğinde burun sprey şişenizi tekrar doldurun.

Musluk suyuna alternatif olarak mağazadan damıtılmış su satın alın.

Bir ampul şırıngası burun kanallarına sprey burun spreyini uygulamak için başka bir seçenektir. Her burun için altı ila on damla kullanın.