Uçucu yağlardan kolonya nasıl yapılır

Erkekler ve kadınlar kendi kolonyalarını binlerce yıldır yapıyor. Eski Mısırlılar, esans yağlarını kullanarak yarattığı parfüm kullanımından dolayı biliniyorlardı – bitkilerin kokusunu taşıyan özelliklere sahip bitkilerden çıkan yağlar. Bu yağlar tek başına veya birlikte parfüm veya kolonya yaratmak için kullanılabilir – tek fark, çevrimiçi perakende şirketi Fragrance Net’e göre ürünün içindeki alkol tabanına yağ konsantrasyonudur. Köln, az miktarda yağ ve alkol tabanının daha büyük bir miktarını kullanır; bu da buharlaştıkça cildinizden kokuyu çevreleyen havaya iletir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok uçucu yağ ile, kendi kişiselleştirilmiş kolonyalarını oluşturabilir veya başkası için bir hediye yapabilirsiniz.

Uçucu yağların her birini talimat verilen miktarda cam şişeye yerleştirin. Her bir şişe kendi damlalık ile gelmezse, damltıcınızı hafif sabunlu bir solüsyonla yıkadığınızdan emin olun ve yağlar arasında iyice yıkayın.

Cam şişeye bir bardak votka ekleyin ve sıkıca sızdırmaz kılın. İyi çalkala.

Bir şerit uzunluğunu yaklaşık 10 inç uzunluğunda kesin ve dekoratif bir dokunuş için şişenin boynundaki bir yayla bağlayın.

Kolonyayı doğrudan güneş ışığına maruz kalmadan serin bir yerde bir hafta bekletin. Bu, kokuların kokusu oluşturmak için harmanlanmasını sağlar. Her kullanımdan önce sallayın.

Farklı uçucu yağ kombinasyonları ile denemeler yapın veya yalnızca tek bir uçucu yağ kullanarak tekli notayı elde edin.