yüzme havuzu için yüzen çiçekler nasıl yapılır

Havuzunuzu kayan çiçeklerle süslemek, havuzunuzu genel parti temanıza bağlamanın yaratıcı bir yoludur. Gerçek çiçekler havuza atılabilir, ancak dağınıktırlar, bazen dibe batarlar ve havuz patronuna girerler. Daha temiz bir seçenek, kendi kaygan çiçeklerini ipekten veya sentetik çiçeklerden yapmaktır, çünkü çürümeyecek veya daha sonra temizleme sorunlarına neden olmayacaktır. Eğer kayan çiçekler havuzda uzun süre kalırsa, yanlışlıkla havuzunuza düşen kurbağalar ve diğer küçük canlılar için insani bir kaçış görevi görürler.

Çiçek spreyini köpük bloğuna takın ve her çiçek etrafında birkaç inçlik alan bırakın. Teneke kutuya yöneltilen su yalıtım tepsisini çalkalayın. Çiçeklerin her birini hafifçe püskürtün, onları her yönden sprey almak için döndürün. Kurumuşa kadar bekleyin, sonra bir başka kat daha püskürtün. Kurumaya bırakın. Gerekirse bunu birkaç grup halinde yapın.

Spreylerdeki sapları kesin. Çiçek yaprakları ayrılmadan çiçek tabanına olabildiğince yakın kesim yapın. Yapraklar düşerse, onları tutmak için sıcak tutkal ekleyin.

Büyük yaprağını mantar kaplamanın üzerine koyun. Kalem ile yaprak etrafında bir çizgi çizin. Makasınızı kullanarak çizdiğiniz çizginin içinde 1/2 ila 3/4 inç kesin. Sonunda ipek yaprağından daha küçük bir yaprak şekli bulacaksınız.

Yaprağa ekstra çiçekler eklemeden önce çiçekinizin bir çiçekle ne kadar iyi yüzdüğünü görmek için kontrol edin.

Bir yaprağa az miktarda sıcak tutkal koyun ve üzerine mantar kaplamanın üzerine koyun. Çevre çevresinde 1/2 ila 3/4 inç yaprak kenarı olmalıdır. Asılı yaprak kenarına ince bir sıcak tutkal boncuğu uygulayın. İkinci yaprağı mantar kaplamanın üzerine yerleştirin ve kenarları tutkal boncuğunun içine doğru bastırarak tüm kenarları kapatın.

Yaprağın üst yüzeyine çeyrek boyda bir sıcak tutkal sürülür. Tutmak için çiçeği sıcak tutkalın içine bastırın.

18 inç uzunluğunda bir olta hattını kesin. Bir ucu ağırlık veya metal somuna sıkıca bağlayın. Yaprağı ters çevirin ve alt tarafa küçük bir yapışkan yapıştırın. Olta takımını sıcak tutkalın içine bastırın. Bu ağırlık, çiçeğin rüzgâr tarafından sıkışmasını önleyecek ve havuz filtrenizin dışına çıkacaktır.

Yüzen çiçeği havuzunuza koyun. Üç veya daha fazla çiçeği birlikte gruplamak, yalnızca bir çiçek daha görsel etki sağlar.

Çiçeği batırırsa daha hafif balık ağırlığı veya fındık kullanın.

Sentetik zambak yastıkları şamandıra tabanı için iyi çalışır.